Bajnok. A Nagyváradon született Kabos Endre két olimpián is felállhatott a dobogó legfelső fokára, három aranyérmet nyert egyéniben és csapatban
Fotó: Forrás: wikimedia.org
Újabb magyar tagja lett a vívó Hírességek Csarnokának, a Hall of Fame-nek a háromszoros olimpiai bajnok Kabos Endre személyében – adta hírül csütörtökön a honlapján a magyar szövetség.
2024. augusztus 23., 11:352024. augusztus 23., 11:35
2024. augusztus 23., 11:422024. augusztus 23., 11:42
Kabos Endre az 1936-os berlini olimpián egyéniben és csapatban, négy évvel korábban Los Angelesben csapatban nyert kardban olimpiai aranyérmet. Emellett korának legnagyobbja, kétszeres egyéni és négyszeres csapat világ- és Európa-bajnoka volt.
Az UTE vívója a legendás Santelli mester tanítványa volt, hatalmas honi rivalizálás legjobbjává nőtte ki magát az 1930-as években.
Az MTI szerint
és a FIE végrehajtó bizottsága megszavazta jelölését. Ezzel már 17 magyar tagja van a vívó Hall of Fame-nek. A lista a következő: Bay Béla, Dömölky Lídia, Elek Ilona, Fenyvesi Csaba, Gedővári Imre, Gerevich Aladár, Kabos Endre, Kamuti Jenő, Kárpáti Rudolf, Kovács Pál, Kulcsár Győző, Nagy Tímea, Pézsa Tibor, Rejtő Ildikó, Schmitt Pál, Szabó Bence, Szilágyi Áron.
Kabos Endre 1906-ban született Nagyváradon Katz Ede néven, 1908-tól magyarosították a nevét Kabosra.
Banktisztviselőként 1926-tól a VAC (Vívó és Atlétikai Club), majd 1930-tól a Tisza István Vívó Club vívója volt. 1934-ben az Egyesült Izzó főtisztviselője lett és sportpályafutását az UTE (Újpesti Torna Egylet) vívójaként folytatta. Kardvívásban és párbajtőrvívásban egyaránt versenyzett, de nemzetközi szintű eredményeit kardvívásban érte el. 1931-től 1937-ig mindkét fegyvernem magyar válogatottjában szerepelt.
Az egyéni versenyen 1932-ben bronzérmes, 1936-ban olimpiai bajnok lett. Hat Európa-bajnoki címe közül kettőt egyéni versenyen nyert.
A második világháborúban zsidó származása miatt bujkálni kényszerült. Végül behívták munkaszolgálatosnak, és az őket szállító teherautó 1944. november 4-én, a 38. születésnapját megelőző napon éppen a németek által aláaknázott Margit hídon közlekedett, amikor az felrobbant. Más forrás szerint a budai oldal felé tartó 48-as villamoson utazott, amikor a halálát okozó robbanássorozat történt.
amely vagy a néhány éve felépült új sportcsarnok, a Nagyvárad Aréna szomszédságába kerülhet, vagy a belvárosba, a felújításra váró Kápolna térre.
Fotó: Nagyváradi önkormányzat
Jelenleg az önkormányzat által meghirdetett részvételi költségvetési program keretében verseng azon projektek között, amelyeket a városháza saját költségvetésből valósít meg a város polgárainak javaslatára.
Arra, hogy a megvalósuló projektek közé a szoborállítás is bekerüljön, szeptember 8-áig lehet szavazni az önkormányzat honlapján.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.
Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.
A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.
A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
1 hozzászólás