Micsoda pódium: magyar ezüst- és bronzérem női kajak kettes 500 méteren – Ezüstérmes a Nádas, Tótka férfi kajak kettes

Az ezüstérmes Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra, valamint a megosztott harmadik helyezett Pupp Noémi és Fojt Sára a női kajak párosok 500 méteres versenyének döntője után a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián, a Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.

Krónika

2024. augusztus 09., 14:302024. augusztus 09., 14:30

2024. augusztus 09., 15:172024. augusztus 09., 15:17

Csipes és Gazsó a táv felénél már második volt az új-zélandiak mögött, ezt a pozícióját nagy küzdelemben megőrizte, miközben a 250-nél még hatodik Pupp és Fojt fergeteges hajrával zárkózott fel, és a németekkel együtt ér célba.

Hosszú percekig teljes volt a bizonytalanság, az első és a második helyezett hamar meglett, de a másik magyar páros és a Paulina Paszek, Jule Marie Hake német duó a stégen várta, hogy kiírják a végeredményt. Végül 1:39.46 perccel holtversenyt hirdettek. Csipesék mindössze hét századdal értek hamarabb a célba.

Az immár hétszeres olimpiai bajnok új-zélandi Lisa Carrington, aki egy másik párral nyerte ezt a számot Tokióban, most Alicia Hoskinnal magabiztosan győzött.

A két kajakos páros a magyar küldöttség 12. és 13. érmét szerezte a párizsi olimpián.

Nem sokkal utánuk, nagyszerű versenyzéssel Nádas Bence, Tótka Sándor kajak kettes ezüstérmet szerzett pénteken 500 méteren a párizsi olimpián.

Az ebben a számban világ- és Európa-bajnok Nádas és a tokiói olimpián K-1 200-on aranyérmes Tótka a középfutamból másodikként jutott tovább. A friss Eb-győztes magyar egység a döntőben jól rajtolt, fél távnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, de óriási tempót diktált a táv második felében és végül a második helyen ért célba a Jacob Schopf, Max Lemke német páros mögött és a három éve ugyanebben a számban, de még 1000 méteren győztes Jean van der Westhuyzen, Tom Green ausztrál kettős előtt.

Galéria

Az ezüstérmes Nádas Bence és Tótka Sándor a férfi kajak párosok 500 méteres versenyének döntője után

Fűthette a bizonyítási vágy a magyar páros tagjait, mert a négyessel a várakozásoktól elmaradva csak hetedikek lettek egy nappal korábban. Ennek megfelelően rendkívül határozottan, nagy odaadással versenyeztek és óriási csatában szerezték meg a második helyet. A Tokióban K-1 200 méteren első Tótka a második olimpiai érmét szerezte, Nádas viszont – aki örömében elsírta magát a célba érkezés után – pályafutása során először állhat dobogóra az ötkarikás játékokon.

A Nádas–Tótka kajakos páros a magyar küldöttség 14. érmét szerezte a párizsi olimpián.

Ezt megelőzően remekül küzdve a negyedik helyen végzett a Kiss Ágnes, Nagy Bianka duó a kenu kettesek 500 méteres versenyében a párizsi olimpián.

Galéria

Kiss Ágnes és Nagy Bianka a női kenu párosok 500 méteres versenyének döntőjében

A döntőre rendkívül erős mezőny jött össze, így a dobogós helyezés kiharcolása nagyon jó eredménynek tűnt. A Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja kínai páros címvédőként és aktuális világbajnokként versenyzett azzal a tudattal, hogy évek óta veretlen. A spanyol egység volt tavaly a vb-második, a kanadai pedig a vb-harmadik. Utóbbi hajóban térdelt Katie Vincent, aki Tokióban harmadikként végzett testvérével, de most mással evezett. Ugyancsak erős ellenfélnek számított előzetesen az ukrán páros, melyben Ljudmila Luzan másik párral ezüstérmes volt Tokióban.

A rajt után a magyarok a mezőnyben lapátoltak, féltávnál az ötödik-hatodik helyen haladtak az erős hátszeles pályán, de látszott rajtuk, hogy feljebb tudnak zárkózni. A kínaiakat ezúttal sem lehetett legyőzni, az ukránok és a kanadaiak pedig a második-harmadik helyért harcoltak, a magyar hajó pedig 54 századmásodperccel a tengerentúliak mögött ért célba a negyedik helyen.

A vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán a pénteki nap utolsó magyar érdekeltségű versenyszámában a kenus Adolf Balázs a hetedik helyen végzett 1000 méter egyesben a párizsi olimpián.

A hosszabb távokon négyszeres világbajnok, ebben a számban Tokióban 15., a játékokat követő 2021-es vb-n bronzérmes magyar versenyző egy nappal korábban Hajdu Jonatánnal jó kezdés után hatodikként végzett párosban, és most egyesben nyílt lehetősége a javításra.

A fináléban az élen haladókkal szemben gyorsan hátrányba került a lelátókhoz közeli nyolcas pályán evező magyar versenyző, aki aztán az összes ellenőrző pontnál hetedik volt, s végül a németek háromszoros olimpiai bajnokát, Sebastian Brendelt megelőzve zárt ebben a pozícióban.

Győzött nagy fölénnyel a világbajnok cseh Martin Fuksa, másodikként a címvédőként érkezett brazil Isaquias Quieroz ért célba, a harmadik helyen pedig a moldovai Szergej Tarnovszki végzett.

2024. augusztus 09., péntek

Megcsinálták: magyar arany és bronz nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián

Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid bronzérmet szerzett nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián.

2024. augusztus 08., csütörtök

Bronzérmet szerzett az olimpiai újoncokkal felálló magyar női kajak négyes 500 méteren

Nagyszerű versenyzéssel bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.

Újabb ezüstéremmel gyarapodott Románia párizsi olimpiai gyűjteménye

Ezüstérmet nyert Mihaela Valentina Cambei a női súlyemelők 49 kilogrammos kategóriájában a párizsi olimpián.

2024. augusztus 07., szerda

Vogel Soma kivédte az olaszok szemét, elődöntős a vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresek után 12-10-re legyőzte az olasz csapatot a párizsi olimpiai szerdai negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

2024. augusztus 06., kedd

Közel volt a bravúr, de kikapott a bírói ellenszélben küzdő női pólóválogatott Amerikától a negyeddöntőben

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-es vereséget szenvedett a címvédő amerikai csapattól a párizsi olimpia keddi negyeddöntőjében, így az 5-8. helyért folytathatja szereplését.

Minden fronton támadja a román női tornászokat sújtó olimpiai bíráskodást a szakszövetség

A Román Torna Szövetség (FRG) bejelentette, hogy felkérte a nemzetközi szakszövetséget, vizsgálja meg a párizsi olimpiai játékok talajdöntőjében elkövetett vélelmezett bírói hibát.

Nem lett meg a svédcsavar: lemaradtak az olimpiai elődöntőről a női kézisek

Kikapott Svédországtól a keddi negyeddöntőben, így nem jutott elődöntőbe a magyar válogatott a párizsi nyári olimpia női kézilabdatornáján.

Megorrolt Ciolacu, amiért elvettek egy román bronzérmet, nem vesz részt az olimpia záróünnepségén

Marcel Ciolacu miniszterelnök kedden bejelentette, hogy nem vesz részt a párizsi olimpia záróünnepségén, miután szerinte „abszolút méltatlanul bántak” a román sportolókkal a talajdöntőben.

2024. augusztus 05., hétfő

Közel négy évtized elteltével tér vissza a román futballválogatott élére a sikeredző

Mircea Lucescu lett a román labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya; a szakember legutóbb 1981 és 1986 között irányította a trikolórokat.

Kétgólos hátrányból fordítva páholta el a szerbeket a magyar férfi vízilabda-válogatott az utolsó csoportmeccsen

A már biztos negyeddöntős magyar férfi vízilabda-válogatott 17-13-ra megverte a szerbeket a párizsi olimpián az utolsó, ötödik csoportmeccsen hétfőn.