Meglepően nehezen, de végül csak kiejtette a holland válogatottat Argentína

Fotó: Mohamed Messara/EPA/Agerpes

Az első félidő után kiszámíthatónak tűnő argentin-ohlland negyeddöntő meglepően fordulatosra sikeredett, tizenegyesek döntöttek arról, hogy végül is csak lesz dél-amerikai csapat az elődöntőkben.

Krónika

2022. december 10., 00:082022. december 10., 00:08

2022. december 10., 00:362022. december 10., 00:36

A pénteki nap immár második tizenegyeseken múló meccsét  hozta az argentin és a holland válogatott. A lendületes holland kezdés, illetve a több labdabirtoklás ellenére az első félidőben nem remekelt az európai csapat – bár tény, hogy az argentinoknak is kellett több mint fél óra, amíg magukra találtak.

Bár az első. kaput eltaláló lövés De Paultól érkezett, próbálkozása sikertelen volt, így Molináé lehetett az első gól a 35. percben. Ám tény, hogy az Atlético Madrid játékosának találatát keveset fogják emlegetni, a hétszeres aranylabdás Messi – akitől a gólpassz érkezett – mutatott bravúrt játékával.

A második félidőt egyértelműen az argentinok dominálták, és 71. percben Messi által belőtt bűntető után úgy tűnt , hogy a hollandoknak esélyük sincs – nem hogy fordításra, de egyenlítésre, sőt talán szépítésre se.

A hollandok meglepetés szerűen ébredtek fel a mérkőzés utolsó perceiben, a 83. percben szépítettek Weghorst találatával.

Mateu Lahoz játékvezető egy a pályán kialakult szabálytalanság miatti tömegjelenet nyomán igencsak hosszú, tíz perces ráadást ítélt meg.

A hosszabbítás tizenegyedik percében Weghorst egy szabadrúgás során duplázott, így 2-2 lett az állás.

A hosszabbításban még egy látszólag feszült tömegjelenet alakult ki, ám az eredmény szempontjából a hátralevő percek nem hoztak újat, így a meccs, melyen egyébként kimagaslóan sok, tizenhárom sárgalapot osztottak ki, végül tizenegyesekkel dőlt el.

Holland részről Koopmeiners, Weghorst és Luuk de Jong talált be, ám Van Dijk és Berghuis lövését kivédte a kapus. Az argetinoknál Enzo Fernandez hibázott, ám Messi, Paredes, Motiel és Lautaro Martinez betalált.

Az argentinok a horvátokkal találkoznak a keddi elődöntőben.

Labdarúgó-világbajnokság, negyeddöntő
Hollandia–Argentína 2–2 (0–1, 2–2,), tizenegyesekkel
gólszerzők Weghorst (83., 90+11.), illetve Molina (35.), Messi (73., 11-esből)

2024. május 13., hétfő

Erdélyi magyar bíró fújja a sípot az Európa-liga dublini döntőjében

Kovács István vezeti majd a labdarúgó-Európa-liga idei kiírásának május 22-én Dublinban rendezendő döntőjét – jelentette be hétfőn a Román Labdarúgó-szövetség (FRF).

2024. május 10., péntek

Kiverekedte magát a párizsi olimpiára a székely birkózólány

Olimpiai kvótát szerzett a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta a párizsi ötkarikás játékokra a birkózók utolsó olimpiai kvalifikációs viadalán, Isztambulban.

2024. május 09., csütörtök

Nem kisebb cél lebeg a Gyergyói Hoki Klub előtt, mint az osztrák ligához való csatlakozás

A Gyergyói Hoki Klub azzal a céllal jelentett be fontos személyi változásokat, hogy 2026-ra készen álljon az osztrák ligához (ICEHL) való csatlakozáshoz.

Fordított a Real, spanyol-német döntőt rendeznek a Bajnokok Ligájában

A spanyol bajnok Real Madrid a csereként beállt Joselu duplájával hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel bejutott a fináléba.

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.