Európa-liga: megvannak a Fradi első pontjai, hazai pályán győztek le a zöld-fehérek a Nice csapatát

Pontos csapat. A Ferencváros legyőzte a Nice-t az Európa-liga csütörtöki fordulójában •  Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Ferencváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a Nice csapatát a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának harmadik fordulójában, így megszerezte az első pontjait.

MTI

2024. október 25., 07:362024. október 25., 07:36

A jobban kezdő magyar bajnok negyedóra elteltével a kanadai Moise Lumpungu öngóljával szerzett vezetést, minimális előnyét pedig a lefújásig megtartotta a hajrában Pablo Rosario kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozó francia riválisával szemben.

A ferencvárosi szurkolótábor impozáns élőképpel emlékezett meg az 1956-os forradalomról, a magyar zászló és címer mellett az 56-os évszám is kirajzolódott. Eközben a francia drukkerek piros-feketébe borították a vendégszektort.

A magyar bajnok sokkal lendületesebben és elszántabban kezdte a mérkőzést, mint ellenfele, alig két percet kellett várni az első kapura lövésre, de az csemege volt a francia kapus számára.

Az FTC egyértelműen ráerőltette akaratát riválisára,

így sorra futottak végig a hazai akciók, a legveszélyesebb Kady 18 méteres lövése volt, de nem sokkal elkerülte a jobb alsó sarkot.

Az első igazán nagy helyzetet viszont a nizzai együttes hagyta ki, pontosabban Dibusz védte lábbal Diop próbálkozását. A Ferencváros egy perccel később nem hibázta el első ziccerét,

egy pontrúgás után Cissé volt eredményes fejjel, nizzai közreműködéssel.

A zöld-fehérek a vezetés megszerzése után már nem erőltették annyira a támadásokat, így kiegyenlítetté vált a találkozó.

Bár az FTC azzal, hogy visszább vett a tempóból, kissé magára húzta az ellenfelét, ez azonban a szünetig nem bosszulta meg magát, sőt, közvetlenül a félidő előtt ismét Bulkának akadt védenivalója Kady szabadrúgásánál és Abu Fani szintén jobb alsó sarokba tartó lövésénél.

Térfélcserét követően nyílt sisakos küzdelem alakult ki, amelyben többet veszélyeztettek a vendégek, s bár kétszer is védenie kellett Dibusznak, a magyar válogatott kapusának egyik sem okozott gondot. A kezdeti francia rohamok után a Ferencváros percei következtek, azonban a hazai kísérletek többsége elkerülte a kaput, egy ízben

Varga fejesénél viszont Abdelmonem a gólvonalról tisztázott.

Az intenzív meccsen mindkét gárda lendületesen futballozott, így nem lehettek nyugodtak a hazai szurkolók a minimális előny birtokában. Pedig Traoré a jobb oldali kiugrásból akár meg is duplázhatta volna, azonban kimaradt a ziccere, és a túloldalon érkező Zachariassen is lemaradt a labdáról.

A hajrára emberhátrányba kerültek a nizzaiak, mivel Rosario utolsó emberként buktatta a kiugró Saldanhát.

Innentől a Ferencváros számára már nem okozott gondot az eredmény tartása, így megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

A Ferencváros a két hét múlva sorra kerülő negyedik körben az ukrán Dinamo Kijev vendége lesz Hamburgban.

Eközben a szintén az Európa-ligában érdekelt román FCSB súlyos vereséget szenvedett Glasgowban a Rangers vendégeként: a skót együttes 4-0-ra bánt el Gigi Becali csapatával, miután a félidőben már 2-0-ra vezetett.

Európa-liga, alapszakasz, 3. forduló:
Ferencvárosi TC-Nice (francia) 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 18 371 néző, v.: Taszosz Szidiropulosz (görög)
gólszerző: Lumpungu (15., öngól)
piros lap: Rosario (84.)
sárga lap: Varga B. (19.), Traoré (84.), illetve Lumpungu (39.), Abdelmonem (45+1.)
Ferencvárosi TC: Dibusz - Makreckis, Rommens, Gartenmann, Civic (Ben Romdhane, 74.) - Abu Fani (Botka, 96.), Cissé - Traoré, Kady (Maiga, 74.), Zachariassen (Ramírez, 74.) - Varga B. (Saldanha, 80.)
Nice: Bulka - Mendy (Buanani, 75.), Lumpungu, Abdelmonem - Clauss, Budaui, Rosario, Louchet (Abdi, 64.) - Diop (Boga, a szünetben), Laborde (Moukoko, 64.), Guessand (Cho, 64.)

2024. október 24., csütörtök

FIFA-ranglista: közelebb a románok a magyarokhoz

A magyar válogatott maradt a 32. helyen a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, a FIFA-ranglistát továbbra is a világbajnok és Copa América-győztes Argentína vezeti.

2024. október 22., kedd

Maholnap 40 éves, de még mindig Ronaldo a világ legjobban fizetett labdarúgója

Cristiano Ronaldo keresi a legtöbb pénzt 2024-ben is a labdarúgók közül a Forbes magazin legfrissebb kimutatása szerint.

2024. október 21., hétfő

Kétszer is döntőbe jutott, két ezüstérmet szerzett Szőcs Bernadette az asztalitenisz Európa-bajnokságon

Két ezüstérmet nyert vasárnap Szőcs Bernadette az ausztriai Linzben megszervezett asztalitenisz Európa-bajnokságon, miután a női páros küzdelmeiben, majd egyéniben is vereséget szenvedett a fináléban.

Ilyen is rég volt: a Ferrari mindent vitt a Forma–1-es futamon

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte a Forma–1-es Egyesült Államok Nagydíját vasárnap a texasi Austinban, ahol a show-t a világbajnoki címvédő és éllovas Max Verstappen (Red Bull) Lando Norrisszal (McLaren) vívott csatája vitte el.

2024. október 20., vasárnap

Real Madrid: Modrić megdöntötte Puskás rekordját

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid 2-1-re nyert a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának szombati játéknapján.

2024. október 18., péntek

Fél évig nem játszhat a magyarok elleni olimpiai negyeddöntő után botrányt okozó olasz pólóválogatott

A vizes sportok nemzetközi szövetsége hat hónapra felfüggesztette, valamint 50 ezer dolláros pénzbüntetéssel sújtotta az olasz férfi vízilabda-válogatottat a magyarok elleni olimpiai negyeddöntőt követő botrányok miatt.

A kormány engedélye nélkül nem fizethető ki az evezős szövetség botrányos pénzjutalma

Marcel Ciolacu kormányfő szerint „tisztázta” az olimpiai sportolók jutalmazása körül kialakult helyzetet az illetékes tisztségviselőkkel, ezért nincs szükség a miniszterelnök ellenőrző testületének vizsgálatára ebben az ügyben.

Töretlen lelkesedéssel zajlik az Interliga, román és magyar kölyökcsapatok közös futballbajnoksága

Tizenhét évvel ezelőtt kezdődött Interliga néven a magyar és román határ menti megyék közös labdarúgó-bajnoksága, amelyben a 8–11 éves gyerekekből álló csapatok vesznek részt. Uniós támogatással hívták életre, de azóta önszerveződővé vált.

2024. október 17., csütörtök

Lipă a pénzdíjbotrányról: mégis ki hiszi, hogy 160 ezer eurót kap egy könyvelőnő?

Elisabeta Lipă, az Országos Sportügynökség elnöke csütörtökön kijelentette, nem hiszi, hogy bárki is azt képzelheti, hogy a román evezősszövetség (FRC) könyvelője 160 000 eurós pénzdíjban részesülhet.

Megbüntették Romániát magyargyalázás miatt

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) etikai és fegyelmi bizottsága szerint két szabálysértés is történt a szeptember 9-én Bukarestben megrendezett román-litván Nemzetek Ligája-mérkőzésen, ezért az UEFA megbüntette a Román Labdarúgó-szövetséget (FRF).