Dakar-rali: a 23. helyen zárta a nyolcadik szakaszt a szatmárnémeti Gyenes Emánuel

Fotó: Facebook/Gyenes Emanuel-Mani

A chilei Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) nyerte hétfőn a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali nyolcadik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 23. helyen végzett.

Hírösszefoglaló

2021. január 11., 20:492021. január 11., 20:49

A Sakaka és Neom közötti 709 kilométeres táv 375 kilométeres gyorsasági szakaszát 3 óra 8 perc 40 másodperces idővel nyerte a chilei versenyző. 1 perc 5 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó ausztrál Toby Price (KTM), a harmadik helyen pedig az amerikai Ricky Brabec (KTM) végzett, 2 perc 50 másodperces hátránnyal.

Összetettben a chilei Jose Cornejo (Honda) tartja vezető helyét, de mindössze 66 másodperces hátránnyal következik utána az ausztrál Toby Price (KTM), az ideiglenes dobogó harmadik helyén a brit Sam Sunderland (KTM) áll 5:57 perces hátránnyal.

Gyenes Emánuel (KTM) idei legjobb eredményével a 23. helyen ért célba, 30 perccel és 38 másodperccel a győztes után. Gyenes megnyerte a Malle Moto kategóriát és második volt a Maratonban.

Összetettben a szatmárnémeti versenyző a 30. helyen áll, 05:37:08 órás lemaradással.

Gyenes a harmadik helyen áll a szervizcsapat nélkül induló pilóták (Malle Moto) kategóriájában, 59:19 perc hátránnyal az éllovas olasz Maurizio Gerinihez képest, akit a litván Arunas Gelazninkas követ 32 másodperces lemaradással.

A Maraton kategóriában a második helyen áll a szatmárnémeti motoros, 3:22:53 órával a spanyol Tosha Schareina (KTM) mögött.

Kedden Neom körül, egy 579 kilométeres hurokban folytatódik a verseny, ebből 465 kilométer a mért szakasz.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. augusztus 28., szerda

A Barcelona akadémiáján nevelkedett magyar tinédzsert igazolt az Aradi UTA

A román labdarúgó élvonalban szereplő Aradi UTA FC szerződtette a 17 éves Sámson Ábrist.

2024. augusztus 27., kedd

Öt újonccal vág neki Marco Rossi a Nemzetek Ligája-mérkőzéseknek

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya öt újoncot hívott meg a Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő 26 fős keretébe.

2024. augusztus 25., vasárnap

Ezer után ötezer: második aranyát is megszerezte a kajakos Kőhalmi Emese a vébén

A kajakos Kőhalmi Emese arany-, míg a kenus Adolf Balázs bronzérmet nyert 5000 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

Újabb magyar érmek a kajak-kenu világbajnokságon

Takács Kincső és Hajdu Jonatán vegyes párosa ezüstérmet szerzett C-2 500 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

2024. augusztus 24., szombat

Három magyar érem a kajak-kenu vébé első döntős napján

A magyar versenyzők egy arany- és két ezüstérmet szereztek az első döntős napon, szombaton az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

Orbán Viktor: a magyarok helye az első tízben van az olimpián, a több román siker a mi érdekünk is

Derekas helytállásnak nevezte Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Sportnak adott interjúban a magyar olimpikonok által elért eredményeket, köztük a hat aranyérmet, és úgy vélte, hogy a magyarok helye az első tízben van.

2024. augusztus 23., péntek

Nagyváradi születésű olimpiai bajnok került be a vívó Hírességek Csarnokába

Újabb magyar tagja lett a vívó Hírességek Csarnokának, a Hall of Fame-nek a háromszoros olimpiai bajnok Kabos Endre személyében – adta hírül csütörtökön a honlapján a magyar szövetség.

2024. augusztus 22., csütörtök

Megvan a pénz az új váradi stadion megépítésére, már csak a vadakat kellene „elterelni” valahova

A bukaresti kormány elfogadta a Nagyváradon tervezett új futballstadion műszaki-gazdasági mutatóit, azaz jóváhagyta a csaknem 95 millió eurós beruházás állami finanszírozását. Ha minden jól megy, már ősszel kiírhatják a versenytárgyalást.

Új arcokat ígér és agresszívebb játékot vár Marco Rossi szövetségi kapitány

Marco Rossi szövetségi kapitány azt ígéri, hogy a következő kerethirdetésnél lesznek új arcok a magyar labdarúgó-válogatottban. Ő maga a csapattól a jövőben agresszívabb játékot vár.

2024. augusztus 20., kedd

Célba vett állami sportberuházások: mi a nagyon kevés és mi a túl sok?

Örök vitatéma, mennyi közpénzt kell, lehet, érdemes vagy szabad költeni sportra, a hozzá tartozó létesítményekre, infrastruktúrára. Romániában a jelenkor egyik legnagyobb csillaga, David Popovici kongatta meg a vészharangot olimpiai érmei után.