Fotó: Uta-arad.ro
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este. Bár a hatszoros bajnokcsapat legendás játékosainak mai utódai nem tudták győzelemmel megörvendeztetni a Neuman Ferenc-stadiont megtöltő szurkolókat, a látványos koreográfia, az ünnepi hangulat örökre emlékeztes marad.
2025. április 19., 12:382025. április 19., 12:38
2025. április 19., 12:542025. április 19., 12:54
Amint arról beszámoltunk, április 18-án, pénteken ünnepelte megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata, az UTA. Az Öreg Hölgynek is becézett piros-fehér mezes együttes az első osztályú román labdarúgó-bajnokság másik magyar identitású csapatával, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszott bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várták a szurkolókat.
Fotó: Uta-arad.ro
Maga a péntek esti találkozó – melyet a Szuperliga alsóházi küzdelmeinek 5. fordulójában rendeztek – 1-1-es döntetlennel zárult. A vezetést a Dorinel Munteanu által edzett, a palyoutban eddig csak vereségeket jegyző székelyföldi együttes szerezte meg Oberlin révén a 19. percben, amelyre Mpoku a 34. percben válaszolt tizenegyesből.
Fotó: Uta-arad.ro
A második félidőben inkább a vendégek voltak közelebb a győzelem megszerzéséhez, de a csapatok végül osztoztak a pontokon. Az UTA így – a forduló további meccsei előtt – 24 ponttal az alsóház 4. (összesítésben 10. helyen) áll, a Sepsi OSK pedig a végén osztályozót jelentő 8. (14.) helyen maradt, eddig 22 pontot gyűjtve.
Mircea Rednic, az aradiak vezetőedzője igazságosnak nevezte a döntetlent, de természetesen az ünnepi hangulatról is beszélt, „megemelve kalapját” a fantasztikus hangulatot teremtő szurkolók előtt, akiket sajnos nem tudtak győzelemmel kiszolgálni.
Fotó: Uta-arad.ro
„Érzelmekkel telve éltem meg ezt a napot, jön hogy ismét focizni kezdjek. Nem tudom, hogy ők (a játékosok) érezték-e azt, amit én. Lehet, hogy igényes vagyok, de én olyan csapatokban játszottam, amelyek bajnoki címekért küzdöttek.
– értékelt a szakvezető.
Fotó: Uta-arad.ro
Gratulált a klubnak és a közönségnek az ellenfél vezetőedzője, Dorinel Munteanu is, aki azért megjegyezte: a játék képe alapján nekik kellett volna nyerniük.
Fotó: Uta-arad.ro
A Krónika a héten több cikket is szentelt az UTA-jubileumnak. Amint arról beszámoltunk, az egyesület magyar eredetével mindenki tisztában van Aradon, és a magyar identitást felvállalja a jelenlegi klubtulajdonos, Mészár Sándor sportmenedzser is, aki 12 éve vette át az akkor csődbe jutott UTÁ-t, s új alapokra helyezve, a negyedik ligából a román élvonalba vezette. A jubileum kapcsán nyilatkozott a Krónikának Mészár Sándor.
Fotó: Uta-arad.ro
Ugyanakkor október 10-én lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, a Neuman-család Aradhoz köthető utolsó tagja, báró Neuman Ferenc. A sportszerető iparmágnás, adakozó mecénásként ismert Feri báróhoz személyes ismeretség kötötte Piros Dénes nyugalmazott kémiatanárt, aki az egyesület alapításánál is jelen volt. Őt kértük meg, hogy a jubileum alkalmából ossza meg emlékeit az egykori gyáriparosról, az UTA születésének körülményeiről, Puskel Péter újságíróval, helytörténésszel pedig arról beszélgettünk, hogy Feri báró és a Neuman család mekkora nyomot hagyott Arad gazdasági, társadalmi és kulturális életében.
Fotó: Uta-arad.ro
Fotó: Uta-arad.ro
Fotó: Uta-arad.ro
Fotó: Uta-arad.ro
Fotó: Uta-arad.ro
Fotó: Uta-arad.ro
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.
Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.
A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.
A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
szóljon hozzá!