Pluszlendületet és agresszivitást biztosíthatnak a Nagyváradi VSK felnőtt férfi vízilabdacsapatának az újonnan érkezett fiatalok – reméli Kádár Kálmán vezetőedző és új másodedzője, az elmúlt idény végén visszavonult Gheorghe Dunca, akik a klubvezetők társaságában sajtótájékoztatón mutatták be szerdán a 2016–2017-es szezonra leigazolt játékosaikat.
2016. augusztus 17., 17:152016. augusztus 17., 17:15
Elsőként azt a 19 éves Max Costát, aki egy váradi születésű volt pólós fiaként Németországban nevelkedett, de most „hazatért\", hogy az orvosi egyetem elvégzése mellett a VSK-nál kamatoztassa a Berlini Spandauban szerzett tapasztalatait. A balkezes játékoshoz hasonlóan fiatal, mindössze 21 éves Mateja Asanovics is, aki a Belgrádi Partizántól érkezett. A korábbi junior- és ifjúsági válogatott pólós a nyarat Szerbia felnőtt válogatottjának bővített keretében töltötte, bevallása szerint a Váradon megfordult honfitársai, különösen a VSK kapusa, Gojko Pjetlovics tanácsolta neki a felajánlott szerződés elfogadását. Bár jobb szélen játszik, Kádárék remélik, hogy jó védekező képességei révén betölti majd az üres hátvédposztot a csapatban.
Fiatal légiósként érkezett a horvát center, Boris Pablovic is, aki Asanovicshoz hasonlóan hazája nemzeti csapatával készült az olimpia előtt, de a Dinamótól átigazolt Andrei Prioteasának is válogatottságot ért a tavalyi, kiemelkedő teljesítménye. Az újonnan érkezettek között található a váradi Nicușor Diaconu is, aki bevallása szerint kicsit megbánta, hogy két évvel ezelőtt elment a Steauához – amellyel az elmúlt szezonban bajnok lett – és meggyőződése, hogy visszahódíthatják a trónt, amelyet előtte kilenc éven át birtokolt a Körös-parti együttes.
Ez ugyanis a VSK legfőbb célkitűzése a következő idényben, mert mint Șerban Sere klubelnök hozzátette: „jól áll nekünk a bajnoki cím\". Hangsúlyozta, az edzők szabad kezet kaptak abban, hogy kikkel pótolják a távozókat, a klub pedig minden tőle telhetőt megtett a megfelelő felkészülés biztosításához. Mint korábban beszámoltunk, a váradiak keretéből öten, köztük alapemberek távoztak, illetve vonultak vissza az aktív sportpályafutástól, de azért maradtak olyan tapasztalt „veteránok”, akik Kádár szerint a kulcsmomentumokban eldönthetnek egy-egy meccset.
Ennek különös jelentősége lehet majd a Bajnokok Ligájában, ahol végül mégsem kaptak helyet a főtáblán, a selejtező első fordulójában kell indulniuk. A klub szakosztályvetője, Dorin Roșca tájékoztatása alapján a LEN vezetőségében történt változások miatt a nemzetközi kupasorozat versenykiírása csak jövőre változik, ezért a váradiak korábban megígért szabadkártyája is csak akkor lép majd életbe. A szeptember 30. és október másodika között rendezendő első körben így Románia ezüstérmese az A csoportban fogadja a Mornar Split, az Isztambuli Galatasaray és az Utrecht együttesét. A bajnok Steaua a D kvartettben, a Jadran Herceg Novi, az Arkonia Szczecin és a La Valetta társaságában küzd majd Máltán.
Lapunk érdeklődésére Dunca jelezte, hogy felkészülésük erőnléti alapozása lassan a végéhez közeledik, mostantól már játékelemeket is gyakorolni fognak és megkezdik a barátságos mérkőzések sorát. Jövő héten Debrecenben, majd Miskolcon mártóznak meg a medencében, hogy aztán a BL-selejtező előtti hétvégén a hazai közönség előtt is bemutatkozzanak egy nemzetközi tornán.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
szóljon hozzá!