Kiperelte a bronzérmet Ana Maria Bărbosu tornász számára a sportdöntőbíróságon a román sportági szövetség

Ana Maria Bărbosut néhány másodpercig harmadik helyezettként tüntették fel az eredményjelzőn, majd az amerikaiak óvása nyomán visszacsúszott a 4. helyre

Fotó: Cristian Nistor/Román Olimpiai Bizottság

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Román Tornaszövetség (FRG) és a Román Olimpiai és Sportbizottság beadványai alapján úgy döntött, hogy a párizsi olimpiai játékok talajtornája versenyén a bronzérem Ana Maria Bărbosu román tornászt illeti meg – jelentette be a FRG szombaton este Facebook-oldalán.

Tóth Gödri Iringó

2024. augusztus 10., 20:192024. augusztus 10., 20:19

2024. augusztus 10., 20:432024. augusztus 10., 20:43

A CAS döntése nyomán Ana Maria Bărbosu bronzérmes lett talajon, Sabrina Maneca Voinea pedig a negyedik helyen végzett, miután bebizonyosodott, hogy az amerikai versenyző, Jordan Chiles óvását a rangsor nyilvános közzététele után bírálták el, így érvényét veszítette a pontszámának 13,666-ról 13,766-ra történt emelése.

A közlemény szerint a FRG és Sabrina Maneca-Voinea beadványát elutasították.

Mint ismeretes, a párizsi olimpián a szerenkénti finálék augusztus 5-i versenynapján a végeredmény szerint Ana Maria Bărbosu a negyedik, Sabrina Maneca-Voinea pedig az ötödik helyen végzett talajon. Bărbosut néhány másodpercig harmadik helyezettként tüntették fel az eredményjelzőn, az amerikai Jordan Chiles sikeres óvása nyomán azonban a pontszámát 13,666-ról 13,766-ra emelték, így a román lány visszacsúszott a negyedik helyre. Sabrina Maneca-Voinea is megóvta a pontszámát (13,700), az ő óvását azonban elutasították.

Az aranyérmet a brazil Rebeca Andrade (14,166), az ezüstöt az amerikai Simone Biles (14,133) szerezte meg.

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság szombati döntése nyomán Ana Maria Bărbosu a harmadik helyen végzett 13,700-as pontszámmal, Sabrina Maneca-Voinea a negyedik lett 13,700-as pontszámmal, az amerikai Jordan Chiles pedig az ötödik helyet foglalja el 13,666-os pontszámmal.

Az eset nagy visszhangot váltott ki, Marcel Ciolacu miniszterelnök más másnap bejelentette, hogy nem vesz részt a párizsi olimpia záróünnepségén, miután szerinte „abszolút méltatlanul bántak” a román sportolókkal a talajdöntőben.

korábban írtuk

Minden fronton támadja a román női tornászokat sújtó olimpiai bíráskodást a szakszövetség

A Román Torna Szövetség (FRG) bejelentette, hogy felkérte a nemzetközi szakszövetséget, vizsgálja meg a párizsi olimpiai játékok talajdöntőjében elkövetett vélelmezett bírói hibát.

2024. augusztus 10., szombat

Az ötödik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián, amelynek szombati helyosztóján ötméteresekkel 15-12-re legyőzte az olasz csapatot.

Újabb két magyar érem Párizsban: Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes kajak egyes 1000 méteren

Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett szombaton kajak egyes 1000 méteren a párizsi olimpián.

Női kajak egyesben is összejött a magyar ezüstérem 500 méteren

Csipes Tamara – akárcsak három éve, Tokióban – ezüstérmet nyert szombaton a női kajakosok 500 méteres versenyében a párizsi olimpián. A döntő másik magyar résztvevője, Gazsó Alida Dóra hatodik lett.

2024. augusztus 09., péntek

Tizennyolc évesen megszerezte az első magyar aranyat tekvondóban Márton Viviana

Aranyérmet szerzett Márton Viviana a női tekvondósok 67 kilogrammos versenyének döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián pénteken este.

Megbosszulták magukat a hibák, a bronzcsata maradt a férfi vízilabda-válogatottnak

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-as vereséget szenvedett a világbajnok horvát csapattól a párizsi olimpia pénteki elődöntőjében, így a bronzéremért játszhat.

Micsoda pódium: magyar ezüst- és bronzérem női kajak kettes 500 méteren – Ezüstérmes a Nádas, Tótka férfi kajak kettes

Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián, a Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.

Megcsinálták: magyar arany és bronz nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián

Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid bronzérmet szerzett nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián.

2024. augusztus 08., csütörtök

Bronzérmet szerzett az olimpiai újoncokkal felálló magyar női kajak négyes 500 méteren

Nagyszerű versenyzéssel bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.

Újabb ezüstéremmel gyarapodott Románia párizsi olimpiai gyűjteménye

Ezüstérmet nyert Mihaela Valentina Cambei a női súlyemelők 49 kilogrammos kategóriájában a párizsi olimpián.

2024. augusztus 07., szerda

Vogel Soma kivédte az olaszok szemét, elődöntős a vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresek után 12-10-re legyőzte az olasz csapatot a párizsi olimpiai szerdai negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé.