Amikor tavaly az Amerika kapitány – Polgárháború című filmben egy epizódszerep erejéig megjelent a Tom Holland alakította Pókember-karakter, már tudható volt, hogy a Marvel hamarosan az alapoktól újraindítja a falmászó szuperhős történetét.
2017. július 18., 13:412017. július 18., 13:41
Nem is kellett sokáig várni az új filmre: a Pókember – hazatérés már látható is a mozikban, és a korábbi két próbálkozáshoz képest sokkal hűebb az eredeti képregényből ismert karakterhez.
A Tom Holland játszotta Peter Parker úgy félszeg és esetlen, hogy nem tolja el a börleszkfigura irányába a karaktert, mint az a Tobey Maguire-féle Pókember esetében történt, de nem is olyan halálosan komoly, mint az Andrew Garfield játszotta figura.
Ehelyett egy, az évek óta épülő Marvel-univerzumba szervesen illeszkedő karaktert és történetet kapunk, amely
A legújabb filmben a Michael Keaton játszotta Keselyű a főellenség, aki a Bosszúállók első közös kalandját jelentő, a földönkívüliekkel vívott New York-i csata nyomán visszamaradt, idegen eredetű technológia begyűjtésével foglalkozik, amíg egy másik cég ki nem golyózza a vállalkozását. Ettől kezdve illegalitásba vonul, és lopott idegen technológiából készít különféle kütyüket bűnözők számára, de saját repülőalkalmatosságot is kifejleszt.
A történet azonban nem csupán a jó és rossz közötti, cgi-vel felturbózott bunyóról szól, a középpontban sokkal inkább a gimnazista kamaszfiú problémái állnak, akinek tipikus, félszeg, esetlen srácként kell feldolgoznia, hogy emberfeletti szuperképességekre tett szert.
amelyben a főhősnek meg kell tanulnia, hogyan álljon helyt az iskolában, a magánéletben és szuperhősként úgy, hogy vállait a mindezekhez kapcsolódó szuper felelősség nyomja. Hál’ istennek azonban nem szájbarágós, melodramatikus történetet kapunk, a film nem veszi komolyabban magát az indokoltnál, a Pókemberre jellemző humor sem hiányzik, és a sztori – bár néha kissé lötyög, van benne némi üresjárat – kimondottan élvezetes.
Köszönhető ez a jó forgatókönyv mellett a főszerepet játszó Tom Hollandnek, aki telitalálatnak bizonyul, megjelenésében és gesztusaival is teljes mértékben a képregénybeli karakterhez hűen kelti életre Peter Parker figuráját. Az antagonistát játszó Michael Keatont pedig nem kell bemutatni, ő is kimondottan jól játssza a Keselyű karakterét – külön geg, hogy a nagy sikert arató Birdman után egy újabb „madárkaraktert” alakít.
Mindent összevetve kijelenthető, hogy a Pókember – Hazatérés nem tökéletes ugyan, de az eddigi próbálkozások közül a legjobban sikerült adaptáció, a rajongók számára kötelező, és ígéretes újrakezdés a karakter számára.
Pókember – Hazatérés
Spider-man: Homecoming – Amerikai sci-fi akciófilm, 133 perc, 2017.
Rendezte: John Watts. Szereplők: Tom Holland, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Michael Keaton, John Favreau, Zendaya. Írta: Jonathan Goldstein, John Francis Daley. Kép: Salvatore Totino. Zene: Michael Giacchino.
Értékelés az 1-10-es skálán: 8
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
szóljon hozzá!