A szatmári Harag György Társulat művészeinek a "... majd és mindig csak találkozhatunk..." című előadása, amelyet a 90 éve született Páskándi Géza író és Müller Pinchas názáreti főrabbi barátságának emlékére tartottak
Fotó: Jäger Tibor/ Harag György Társulat
Rendhagyó Páskándi-esttel indította májusi megemlékezés-sorozatát a szatmárnémeti Harag György Társulat Társulat a Kossuth-díjas szatmári író, költő, drámaíró születésének 90. évfordulójára.
2023. május 03., 14:222023. május 03., 14:22
Amint a színház közleményében szerepel, az évforduló kapcsán kedden, egy
Az eseményen részt vett Páskándi Géza lánya, Páskándi Ágnes is, aki az előadás végeztével a család nevében, édesanyja jellemző szófordulatával köszöntötte a közönséget.
Az előadás szövegkönyve egy különleges barátság lenyomatát, Páskándi Géza és Müller Pinchas názáreti főrabbi egész életen át folytatott levelezését tárta a közönség elé, felolvasószínházi formában.
vagy adalékok a kommunista diktatúra történetéhez, nem pusztán két erdélyi menekült párbeszéde - de kirajzolja előttünk a társadalmi, vallási, szakmai szerepek mögötti ember alakját. Nem egy Kossuth-díjas magyar költő és egy izraeli ortodox főrabbi levelezése csupán - hanem "Gézáé" és "Fricié", két erdélyi '56-os egykori börtönlakóé, akik között a barátság örök köteléke tengereken és országhatárokon, vasfüggönyökön és vallási különbségeken is átívelő hidat képezett.
Petőfi Sándor eposzparódiájának színrevitelével emlékezik a költő születésének 200. évfordulójára a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata, a premiert pénteken este tartják.
Mindenképpen érdemes megnézni a szatmári Harag György Társulat előadásában a Csongor és Tündét: a Sardar Tagirovsky rendezte produkció több mint négy órán keresztül tartja bűvkörében a nézőt úgy.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
szóljon hozzá!