A Búcsú a Szigligeti Stúdiótól program keretében a Kabaré 120 című előadást is láthatják a nézők
Fotó: Vígh László - Szigligeti Társulat
Hét év, 30 bemutatott előadás és több tucat közösségi esemény után, a Sonnenfeld-palota átfogó felújítási munkálatai miatt átmenetileg bezárja kapuit a nagyváradi Szigligeti Stúdió, a Szigligeti Színház kulturális-közösségi alkotóműhelye.
2021. február 22., 10:522021. február 22., 10:52
A közönség utoljára március 1–7. között látogathatja az egykori nyomdaépületből kialakított multifunkcionális központban megszervezett előadásokat – közölte a társulat.
A Búcsú a Szigligeti Stúdiótól programsorozatban a színház két új bemutatója, illetve a Nagyvárad Táncegyüttes előadása kapott helyet, az érdeklődők ugyanakkor virtuális kiállítást is láthatnak a színház közösségimédia-felületein, az elmúlt évek programjairól, illetve előadásairól. Bemutatják Az ember tragédiáját Tasnádi-Sáhy Péter rendezésében, valamint A tigris című előadást Tóth Tünde rendezésében.
A szervezők közölték, mindazok, akik legalább három, a Szigligeti Stúdióban készült saját fényképet küldenek be, ajándékjegyet kapnak, amelyet valamely előadásra beválthatnak a 2020/2021-es évadban. A fényképeket a színház Facebook-oldalán vagy a pr@szigligeti.ro
címre várják.
Az épület felújítási munkálatai 2013-ban kezdődtek, a stúdió első előadását 2014-ben tartották, a kulturális központ átadójára a földszint teljes körű felújítását követően, 2015-ben került sor.
Az előadások és próbafolyamatok mellett a helyszín teret adott a teátrum saját fesztiváljainak, ugyanakkor a Várad kulturális folyóirattal, illetve a Holnap Kulturális Egyesülettel együttműködésben számos irodalmi eseményre, fesztiválra, könyvbemutatóra is sor került.
A Szigligeti Stúdió 2017-ben újabb emelettel bővült, így a Nagyvárad Táncegyüttesnek egy minden követelménynek megfelelő balett-terme, illetve újabb előadótér állt a Szigligeti Színház rendelkezésére. A Sonnenfeld-palotát az Iskola Alapítvány vásárolta meg, hogy magyar kulturális központot hozzon létre. A palota felújítását követően a Szigligeti Stúdió a tervek szerint teljes mértékben visszaköltözhet az épületbe.
Elindulásának 55. évfordulóját ünnepli novemberben a román közszolgálati televízió Magyar Adása.
A holokauszt 80. évfordulójára emlékeznek az immár 9. alkalommal szervezendő, főként a zenét előtérbe helyező Kolozsvári Zsidó Napokon, amelynek programpontjaiban az izraeli helyzettel való együttérzés is megjelenik.
Premierre készül a nagyváradi Szigligeti Színház: Kovács D. Dániel Junior Prima-díjas rendező a jól ismert orosz vígjátékot, A revizort rendezi nagyszínpadra.
Dokumentum- és ismeretterjesztő filmekkel, vallási műsorokkal idézi fel a reformáció elindítója, Luther Márton alakját, tettének jelentőségét október 31-én a magyar közmédia.
Négy romániai városban lép fel a a nemzetközileg is komoly hírnévnek örvendő Liszt Ferenc Kamarazenekar – közölte a szervező, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
A víg özvegy című Lehár-operett története elevenedik meg az aradi nagyszínház színpadán.
szóljon hozzá!