A Búcsú a Szigligeti Stúdiótól program keretében a Kabaré 120 című előadást is láthatják a nézők
Fotó: Vígh László - Szigligeti Társulat
Hét év, 30 bemutatott előadás és több tucat közösségi esemény után, a Sonnenfeld-palota átfogó felújítási munkálatai miatt átmenetileg bezárja kapuit a nagyváradi Szigligeti Stúdió, a Szigligeti Színház kulturális-közösségi alkotóműhelye.
2021. február 22., 10:522021. február 22., 10:52
A közönség utoljára március 1–7. között látogathatja az egykori nyomdaépületből kialakított multifunkcionális központban megszervezett előadásokat – közölte a társulat.
A Búcsú a Szigligeti Stúdiótól programsorozatban a színház két új bemutatója, illetve a Nagyvárad Táncegyüttes előadása kapott helyet, az érdeklődők ugyanakkor virtuális kiállítást is láthatnak a színház közösségimédia-felületein, az elmúlt évek programjairól, illetve előadásairól. Bemutatják Az ember tragédiáját Tasnádi-Sáhy Péter rendezésében, valamint A tigris című előadást Tóth Tünde rendezésében.
A szervezők közölték, mindazok, akik legalább három, a Szigligeti Stúdióban készült saját fényképet küldenek be, ajándékjegyet kapnak, amelyet valamely előadásra beválthatnak a 2020/2021-es évadban. A fényképeket a színház Facebook-oldalán vagy a pr@szigligeti.ro
címre várják.
Az épület felújítási munkálatai 2013-ban kezdődtek, a stúdió első előadását 2014-ben tartották, a kulturális központ átadójára a földszint teljes körű felújítását követően, 2015-ben került sor.
Az előadások és próbafolyamatok mellett a helyszín teret adott a teátrum saját fesztiváljainak, ugyanakkor a Várad kulturális folyóirattal, illetve a Holnap Kulturális Egyesülettel együttműködésben számos irodalmi eseményre, fesztiválra, könyvbemutatóra is sor került.
A Szigligeti Stúdió 2017-ben újabb emelettel bővült, így a Nagyvárad Táncegyüttesnek egy minden követelménynek megfelelő balett-terme, illetve újabb előadótér állt a Szigligeti Színház rendelkezésére. A Sonnenfeld-palotát az Iskola Alapítvány vásárolta meg, hogy magyar kulturális központot hozzon létre. A palota felújítását követően a Szigligeti Stúdió a tervek szerint teljes mértékben visszaköltözhet az épületbe.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
szóljon hozzá!