Dmitrij Medvegyev volt orosz államfő fiktív térképe a feldarabolt Ukrajnáról
Fotó: Dmitrij Medvegyev/Telegram
Orbán Viktor magyarországi miniszterelnöknek a következő hónapokban el kell dönteni, hogy el akarja-e csatolni a magyarok által lakott ukrajnai területeket – mondta egy televíziós adásban Igor Korotcsenko katonai szakértő.
2022. július 29., 17:362022. július 29., 17:36
2022. július 29., 17:372022. július 29., 17:37
A Nacionalnaja Oborona című katonai szaklap főszerkesztője a Rossiya-1televíziónak arról beszélt, hogy Oroszország fő célja Ukrajna „eltüntetése”. „A célunk biztosítani, hogy a modern Ukrajnaként formát öltő Oroszország-ellenes projekt mindörökre eltűnik Európa geopolitikai térképéről” – idézte Korotcsenko tévés kijelentését a Hotnews román portál.
Eszerint a katonai szakértő arra is kitért, hogy Ukrajna egyes térségeire a vele szomszédos országok is igényt tarthatnak. „Feltételezem, hogy egy bizonyos számú Ukrajnával szomszédos állam,
– jelentette ki az orosz illetékes. Hozzátette, Lengyelországgal szemben, mely egész darabot akar „kiharapni” Ukrajna nyugati részéből, „Magyarország tisztességesen, precízen és felelősen viselkedik”.
A katonai szakértő ezzel a Kreml azon kedvelt elméletére utalt, miszerint a NATO-tagországok maguk között akarnák felosztani Ukrajnát: Lengyelország a nyugati részt csatolná el, de Magyarország és Románia is igényt tartana a szomszédos területekre.
Dmitrij Medvegyev volt orosz államfő a napokban közzétett egy térképet, amelyen a szinte teljes egészében felosztott Ukrajna látható. A térkép szerint az ország területének jelentős része Oroszországhoz, a többi pedig Lengyelországhoz, Romániához (Vinnyica és Csernyivci megye) és Magyarországhoz (Kárpátalja) van csatolva; csak a Kijevi területet jelölték Ukrajnaként. Az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettesi tisztségét betöltő Medvegyev szerint a térkép „nyugati elemzők várakozásain alapszik”, ám nem nevezte meg ezeket az elemzőket.
A román külügyminisztérium reagált Medvegyev fiktív térképére, határozottan elutasítva azt. A Bogdan Aurescu vezette tárca közölte: „az ilyen hozzáállás része annak a propaganda- és dezinformációs eszköztárnak, amelyet Oroszország már régóta használ, és amely az Ukrajna elleni háború kitörése után felerősödött”.
Az Európai Parlament jobboldali, jobbközép és szociáldemokrata pártjai szerda este politikai megállapodásra jutottak az új Európai Bizottságról – adta hírül a Politico.
Oroszország elkezdte felhasználni a befagyasztott külföldi eszközöket, válaszul a barátságtalan országok hasonló intézkedéseire – jelentette ki Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter szerdán a Rosszija 1 tévécsatornán.
Románia kijevi nagykövetsége a sürgősségi ügyekre korlátozza tevékenységét, és további intézkedéseket hozott a személyzet védelme érdekében, tekintettel az ukrajnai biztonsági fejleményekre – közölte szerdán a román külügyminisztérium.
Vlagyimir Putyin nyitott arra, hogy tárgyaljon Donald Trumppal egy ukrajnai tűzszüneti megállapodásról, de kizárja, hogy nagyobb területi engedményeket tegyen, és ragaszkodik ahhoz, hogy Kijev hagyjon fel a NATO-csatlakozási törekvésekkel.
Donald Trump New York-i büntetőügyének felfüggesztését kezdeményezte az ügyész kedden a leendő amerikai elnök következő négyéves hivatali időszakának végéig.
Az Egyesült Államok mintegy 275 millió dollár értékű katonai segélycsomag bejelentésére készül Ukrajnának – jelentette az Associated Press (AP) kedden amerikai tisztségviselőkre hivatkozva.
Dollármilliókat lenne hajlandó fizetni Izrael a tavaly októberben a Hamász terroristái által elrabolt és Gázába hurcolt túszokért.
Az ukrán vezérkar megerősítette, hogy keddre virradó éjjel a védelmi erők csapást mértek az orosz csapatok 1046-os logisztikai központjának fegyverarzenáljára a brjanszki régióban található Karacsov városnál.
Közös nyilatkozatban tiltakoztak a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ), az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) és a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) vezetői az oktatási törvény tervezett jogszűkítő módosítása ellen.
Az európaiaknak meg kell szervezniük a védelmüket, természetesen a NATO-n belül, de ki kell építeniük saját stratégiai kapacitásaikat – jelentette ki Josep Borrell kül- és biztonságpolitikáért felelős európai uniós főképviselő kedden Brüsszelben.
szóljon hozzá!