Fotó: Pixabay
Október 1-jétől a román állampolgárok, a többi európai uniós (EU-) polgárhoz hasonlóan, kizárólag útlevéllel utazhatnak be az Egyesült Királyság területére, a személyi igazolványt már nem fogadják el tőlük úti okmányként – hívja fel a figyelmet Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának bukaresti nagykövetsége.
2021. szeptember 26., 11:342021. szeptember 26., 11:34
2021. szeptember 26., 11:352021. szeptember 26., 11:35
Az említett dátumtól az EU, az Európai Gazdasági Térség (EGT), valamint Svájc polgárainak,
A személyazonosító igazolványokat a továbbiakban (legalább 2025. december 25-éig) csak azoktól fogadják el érvényes úti okmányként, akik letelepedett (settled) vagy előzetesen letelepedett (pre-settled) státusszal rendelkeznek az Egyesült Királyságban; akik a határmenti ingázóknak járó munkavállalói engedéllyel (frontier worker permit) rendelkeznek; akik S2 jelű egészségügyi ellátásban részesülnek (S2 Healthcare Visitor); a svájci szolgáltatóktól (Swiss Service Provider).
Az Egyesült Királyság 2020. január 31-én kilépett az Európai Unióból, 2020. december 31-én megszűnt a szabad mozgás, és 2021 januárjától az Egyesült Királyság bevezetett egy pont alapú bevándorlási rendszert, amely a képességeket és a tehetséget helyezi előtérbe, nem azt, hogy egy személy honnan jön – emlékeztet az Agerpres.
Az új rendszer szabályai szerint az EU, az EGT és Svájc polgárai továbbra is ellátogathatnak az Egyesült Királyságba vízum nélkül, ez esetben azonban legfeljebb 6 hónapot tölthetnek az országban, és számos tevékenységben részt vehetnek, úgymint turizmus, családi és baráti látogatások, rövidtávú tanulmányi és üzleti célú tevékenységek, például különböző események és konferenciák. Ha azonban hat hónapnál hosszabb időre akarnak munkát vállalni vagy tanulni, vízumért kell folyamodniuk.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
Az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosának őshonos kisebbségek ügyében tapasztalható tétlenségét bírálta, illetve a nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezés kapcsán a jogalkotás megindítását sürgette Vincze Loránt.
Bírálja Romániát az elnökválasztás körüli botrányok miatt egy, az Egyesült Államok külügyminisztériumának honlapján olvasható elemzés, amely ugyanakkor Magyarországhoz empatikusan viszonyul.
Elutasította a Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szemben benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön.
Orbán Viktor miniszterelnök részvétét fejezte ki, a magyar külügyminisztérium pedig bekérette Ukrajna budapesti nagykövetét, miután ukrán toborzótisztek kényszersorozás közben megvertek egy magyar férfit Kárpátalján, aki később belehalt sérüléseibe.
Nagy-Britannia és Franciaország megteremti annak lehetőségét, hogy szükség esetén összehangolt módon alkalmazhassa önálló nukleáris elrettentő erejét – áll a két kormány csütörtökön ismertetett új nukleáris együttműködési deklarációjában.
A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet szerdán közölte, hogy beleegyezett tíz túsz szabadon bocsátásába a gázai tűzszünet elérésére tett erőfeszítések keretében.
szóljon hozzá!