Megoszlanak. Nyugat-Európa több országában is az AUR végzett az élen
Fotó: Állandó Választási Hatóság
Nyugat-Európában jórészt a Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) támogatták az ott élő románok a vasárnapi parlamenti választáson – derül ki az összesített eredményekből.
2024. december 02., 18:332024. december 02., 18:33
2024. december 02., 18:372024. december 02., 18:37
Eszerint a szélsőjobboldali párt Izlandon, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Spanyolországban, Portugáliában, Belgiumban, Németországban, Ausztriában, Olaszországban és Görögországban is az élen végzett.
A George Simion fémjelezte párt fő riválisa Európában a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt, a jobbközép-liberális párt Hollandiában, Svájcban, a skandináv és a balti államokban, Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában, Szlovániában, Horvátországban, Szerbiában, Észak-Macedóniában, Bulgáriában, Fehéroroszországban és Oroszországban is az élen végzett.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) egyetlen európai ország román közösségének körében végzett első helyen: Albániában.
Magyarországon a második az USR 6,43 százalékkal, a harmadik a SENS 2,27-tel, a negyedik a Nemzeti Liberális Párt (PNL) 1,9-cel, az ötödik pedig az AUR 1,73-mal.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) többek között Kazahsztánban, Türkmenisztánban, Iránban, Szíriában és Jordániában végzett az első helyen, de Indiában is a liberálisok voltak a legnépszerűbbek.
A tengerentúlon az USR tarolt: az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban, illetve a világ túlsó végén, Ausztráliában és Új-Zélandon is az első helyen végzett.
Az RMDSZ öt erdélyi, illetve partiumi megyében végzett az első helyen a vasárnapi parlamenti választáson – derül ki a közel százszázalékos feldolgozottság melletti eredményekből.
A szélsőjobboldali pártok jelentősen előretörtek, de messze vannak a kormányképes többségtől – derül ki a vasárnapi romániai parlamenti választás voksainak közel százszázalékos feldolgozottsága nyomán.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
Az izraeli hadsereg csütörtökön fokozta a Gázai övezetben folyó hadműveleteket, amelyek során több mint 100 ember halt meg, miközben Donald Trump amerikai elnök „szabadságövezet” létrehozását javasolta az enklávéban.
Romániai idő szerint csütörtökön 22 órakor megnyílt az első külképviseleti szavazóhelyiség az új-zélandi Aucklandben, és ezzel elkezdődött a külföldi szavazás az elnökválasztás második fordulójában.
Ukrajna Rusztem Umerov védelmi miniszter vezetésével küld delegációt Isztambulba, hogy pénteken tárgyalásokat folytasson az orosz féllel – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtöki ankarai sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!