Csapások. Ukrajna légitámadást indított Moszkva és Szentpétervár ellen
Fotó: Pexels
Csütörtökre virradóra több oroszországi régiót is ukrán drónok vettek célba, az ukrán hadsereg szélesebb körű dróntámadást indított Oroszország nyugati régiói, köztük Moszkva ellen – jelentették orosz médiaforrások és tisztségviselők.
2025. július 17., 09:312025. július 17., 09:31
Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester a Kyiv Independent szerint azt közölte: az orosz légvédelem helyi idő szerint hajnali 2-3 óra között három, a főváros felé Ukrajna irányából közeledő drónt lőtt le.
Szobjanyin hozzátette, hogy a katasztrófavédelem munkatársai a helyszínen vannak, de áldozatokról vagy károkról nem tett említést.
– jelentette a Roszaviacija, feltehetően a közeledő drónok miatt, mivel az orosz repülőtereken rendszeresen előfordult már, hogy ukrán támadások miatt ideiglenesen leállt a forgalom. A leállás a jelentések szerint legalább 10 járat indulását késleltette.
Az orosz állami hírügynökség, a TASZSZ arról számolt be, hogy Szentpétervártól keletre elektronikus hadviselési rendszerekkel drónokat szedtek le.
A Szentpétervártól délre fekvő Szmolenszki területen egy ember megsérült, amikor 14 drónt lőttek le a régió felett – állította Vaszilij Anohin kormányzó
A frontvonalhoz közelebb,
A régióban állítólag még egy személy megsebesült.
Voronyezs városában az orosz Telegram médiacsatornák arról számoltak be, hogy egy drón csapódott be egy lakóházba, három gyermek megsérült. Alekszandr Guszev regionális kormányzó azt állította, hogy legalább öt drónt lőttek le a régió felett.
Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy összesen 122 ukrán drónt lőttek le az ország különböző régiói felett.
A támadás előzménye, hogy Oroszország tovább fokozza az ukrán városok elleni saját támadásainak súlyosságát.
Az előző éjszaka az orosz erők drónok és rakéták hullámait indították el Ukrajna-szerte, ami jelentős áramkimaradásokat és áldozatokat követelt különböző régiókban, köztük a frontvonaltól távol eső nyugati oblasztokban.
Múlt héten Volodimir Zelenszkij elnök azt mondta, hogy Oroszország több mint 1800 nagy hatótávolságú drónt indított Ukrajna felé.
Miközben az orosz támadások tovább fokozódtak, Donald Trump amerikai elnök arra figyelmeztetett, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnöknek 50 napja van arra, hogy békeszerződést kössön, vagy kemény vámokkal kell szembenéznie Washington részéről.
Trump szerdán közölte, hogy az Ukrajnának szánt amerikai Patriot légvédelmi rakéták már úton vannak.
Az Európai Bizottság a 2028–2034 közötti időszakra 2000 milliárd eurós hosszú távú uniós költségvetést (MFF) javasol, amely megfelel a kontinens ambícióinak, szembenéz Európa kihívásaival és erősíti a függetlenségét – jelentette be Ursula von der Leyen.
Hatalmas tűz ütött ki a Tomorrowland fesztiválon Belgiumban. A tűzesetről készült videók és fotók elárasztották a közösségi média felületeket.
Az izraeli hadsereg új katonai folyosót alakít ki Hán-Júniszban, a Gázai övezet déli részén.
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban.
Kedden kezdődik és egy hétig tart a XII. Balatoni Csillagösvény, melyen Böjte Csaba ferences szerzetes és a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar tagjai vesznek részt.
A magyar kormány kedden azt kezdeményezte Brüsszelben, hogy az Európai Unió emberi jogi szankciós listájára azonnali hatállyal vegyék fel azokat az ukrán vezetőket, akik felelősek Sebestyén József magyar állampolgár haláláért – közölte Orbán Viktor.
Leszállt az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula kedden Kalifornia partjainál.
Kínának és Oroszországnak elő kell mozdítania a nemzetközi rend igazságosabb és észszerűbb irányú fejlődését – jelentette ki Hszi Csin-ping kínai elnök hétfőn Pekingben, aki a Nagy Népi Csarnokban fogadta Szergej Lavrov orosz külügyminisztert.
Az Európai Unió üdvözölte Donald Trump amerikai elnök újbóli törekvését arra, hogy Oroszországot tárgyalóasztalhoz ültesse – mondta Kaja Kallas uniós külügyi főképviselő, hozzátéve, hogy Washington 50 napos időkerete „hosszú idő”.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump hétfőn ismét kijelentette, hogy „csalódott” orosz kollégájában, Vlagyimir Putyinban. Súlyos szankciók kilátásba helyezése mellett 50 napos határidőt szabott Oroszországnak az ukrajnai háború befejezésére.
szóljon hozzá!