Fotó: 123RF
Bár az Európai Unió lakosságának elsöprő többsége azt szeretné, ha a mostani lett volna az utolsó óraátállítás, nagyon kevés annak a valószínűsége, hogy 2022 előtt elfeledhetnénk, létezik téli és nyári időszámítás. Az ok: a vonatkozó tervezet elakadt az EU intézményeinek útvesztőiben.
2020. október 25., 10:082020. október 25., 10:08
2020. október 25., 10:142020. október 25., 10:14
Mint ismeretes, az Európai Bizottság által 2018-ban kezdeményezett közvélemény-kutatás eredményei szerint az Unió lakosságának 84 százaléka mondta azt, hogy nem szeretné többé évente kétszer előre-hátra állítgatni az óráját.
A Politico.eu brüsszeli hírportál a mostani óraátállításra időzített cikkében emlékeztet, bár a legtöbb válaszadó németországi volt, az idén július elsején elrajtolt német EU-elnökség alatt nem tettek túl sok lépést az ügy előre mozdítása érdekében.
– nyilatkozta a portálnak Johan Danielsson svéd szocialista európai parlamenti képviselő, aki a kezdeményezés jelentéstevője.
A cikk emlékeztet, az EU nem tudja előírni a tagállamok számára, hogy a téli vagy a nyári időszámítást válasszák, de tud enyhíteni a jelenlegi szabályozáson, megadva az országoknak a választás szabadságát.
Támogatásáról biztosította az évenkénti kétszeri óraátállítás gyakorlatának 2021-es megszüntetését kedden az Európai Parlament (EP).
Az EU vezetői legutóbb a finn elnökség (2019. július–december) idején egyeztettek a témáról.
– idéz a Politico egy meg nem nevezett európai diplomatát.
A magyar kormány eddig is az együttműködésre törekedett Romániával, ezután is így lesz – jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a román elnökválasztás apropóján.
A krisztusi tanítást képviselő egyház missziójára ott van a legsürgetőbb szükség, ahol a mai társadalom drámái zajlanak az élet értelmének elvesztésétől a család válságáig – mondta homíliájában XIV. Leó pápa.
Új szintre lépett az Ukrajna és Magyarország között a Kárpátalján élő őshonos magyar közösség jogfosztása nyomán kialakult konfliktus: az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) pénteken azt állította, hogy magyar „kémhálózatot” leplezett le Kárpátalján.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni. De mit is lehet tudni az új egyházfőről?
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök fogadkozott, hogy Izrael egyedül is megvédi magát a jemeni húszi lázadók ellen, miután Donald Trump amerikai elnök megállapodást kötött az Irán által támogatott csoporttal.
Az indiai hadsereg azt állítja, hogy az éjszaka folyamán több pakisztáni dróntámadást és egyéb lövedékekkel végrehajtott támadást is visszavertek a közös határ mentén.
Ukrajna külügyminisztere csütörtökön azt mondta, hogy Oroszország többször is megsértette saját háromnapos tűzszünetét órákkal annak kezdete után, és „bohózatnak” nevezte a kezdeményezést, míg Moszkva szerint Kijev folytatta a harcokat.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Az Orbán-kormány „őszödi beszédeként” harangozott be a napokban Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke egy hangfelvételt, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a Facebook-oldalán.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén tartott szavazásán támogatta az élőhelyvédelmi irányelv módosítását célzó európai bizottsági javaslatot annak érdekében, hogy az uniós farkasvédelmi státuszt összhangba hozza a vonatkozó Berni Egyezménnyel.
szóljon hozzá!