Joe Biden akkori alelnöki befolyását kihasználva mentették volna meg a román üzletembert
Fotó: Facebook/The White House
Puiu Popoviciu román üzletember Hunter Biden, Joe Biden jelenlegi amerikai elnök fia befolyását kihasználva próbálta elérni 2016-ban, hogy megszabaduljon az ellene Romániában felhozott korrupciós vádaktól – írta a Daily Mail című brit lap.
2021. június 08., 17:322021. június 08., 17:32
A lap szerint Hunter Biden akkor alelnökként tevékenykedő édesapja befolyását, illetve Lois Freeh, a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) korábbi igazgatójának kapcsolatait kihasználva szerette volna leállíttatni a Popoviciu elleni eljárást. A cikk a Hunter Biden és Freeh közötti emailváltás alapján számolt be a tervről.
Eszerint Popovicu még 2016 elején fogadta fel Bident, akinek egy olyan kampány részeként kellett volna eljárnia, amelynek célja az volt, hogy meggyőzzék az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészeit arról, hogy vagy kössenek vádalkut, vagy egyenesen ejtsék az ügyet.
Freeh és Biden – aki úgy fogalmazott: a román igazságszolgáltatás rosszul bánik a román üzletemberrel - a Boies Schiller Flexner LLP ügyvédi iroda közreműködésével próbálták megmenteni Popoviciut – itt dolgozott akkor a jelenlegi elnök fia.
Biden először 2015 szeptemberében említette meg a román üzletmbert levelezésében, majd 2016-ban is, amikor már küszöbön állt a Popoviciu elleni ítélet, és az amerikaiak Hans Klemm akkori bukaresti amerikai nagykövet közbenjárását kérték egy találkozó megszervezésére a román ügyészekkel.
Mindezekből azonban a lapnak nyilatkozó forrás szerint semmi sem valósult meg, a sajtókampány beindítása ugyanis attól függött, hogy sikerüljön tárgyalni a román kormány képviselőivel is. Mivel azonban a bukaresti kabinet elzárkózott a találkozótól, végül az egész terv kútba esett. Popoviciut 2017-ben hét év szabadságvesztésre ítélték.
de többek között ő honosította meg Romániában franchise alapon a Pizza Hut és a KFC gyorséttermeket, valamint az IKEA lakberendezési áruházat is. Popoviciut az egyik nagyszabású bukaresti ingatlanberuházása, a Băneasa-ügy miatt ítélték el.
A DNA szerint Popoviciu a rektorral összejátszva mélyen áron alul vásárolt meg egy 224 hektáros telket a Bukaresti Agrártudományi és Állatorvosi Egyetemtől, ezért az ügy Băneasa-farm néven is ismert.
Popoviciu vagyonát a Capital gazdasági lap 340-360 millió eurósra becsüli. A bukaresti táblabíróság egyébként 2018-ban jóváhagyta Popoviciu ügyvédjének kérelmét, és felszólította a DNA-t: tisztázza, milyen szerepet játszott a SRI a Popoviciu elleni nyomozásban.
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – tájékoztatott szombaton a román rendőrség.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú viharriasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kiadások csökkentését és a beruházások növelését folytatni kell – állapította meg Tánczos Barna pénzügyminiszter azzal kapcsolatban, hogy idén március végén 2,28 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
A George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje amerikai népszerűsítésére vonatkozó a szerződés nem lépett hatályba, és az ilyen szolgáltatásokért nem fizettek pénzt – közölte az érintett amerikai lobbicég.
A CSM az Igazságügyi Felügyelethez fordul annak a bírónak az ügyében, aki egy, a jogi szakértők által keményen bírált döntéssel felfüggesztette a tavalyi elnökválasztás első fordulójának eredményét megsemmisítő alkotmánybírósági döntést.
szóljon hozzá!