Fotó: Tóth Gödri Iringó
A románok alkotják a legnagyobb olyan kisebbséget az országban, amely más uniós országból származó állampolgárokból áll – derül ki a Német Szövetségi Statisztikai Hivatal adataiból.
2024. január 08., 11:382024. január 08., 11:38
2024. január 08., 11:422024. január 08., 11:42
A német hatóságok által közzétett információk a Németországban élő románok számának növekedését jelzik. A 2015-2022 közötti időszakban az országot választó románok száma majdnem megduplázódott, 450 ezerről több mint 883 ezer főre. A románok képviselik tehát a legnagyobb számban a Németországban élő, más európai országból érkező állampolgárokat. A többi közösséggel összevetve ugyanakkor a románok a negyedik helyen állnak, közel 1,5 millió török, 1,1 millió ukrán és több mint 900 ezer szíriai állampolgár után.
Németország továbbra is a románok egyik kedvenc országa, Olaszország, Spanyolország és az Egyesült Királyság után a negyedik helyen áll a külföldön jobb életet kereső románok preferenciái között.
Románságuk miatt alázott meg egy temesvári román párt egy német hivatalnok. Az évek óta Németországban élő férfi azt mondja, a történtek nyomán komolyan elgondolkodott azon, hogy érdemes-e Goethe hazájában élnie.
A románok főleg a munkahelyek, a gazdasági stabilitás, az oktatási lehetőségek, a politikai és társadalmi környezet miatt választják Németországot.
2020-ban 5900 románnak sikerült megszereznie a német állampolgárságot.
Németország az utóbbi időben rekordszámú bevándorlóval szembesült, a növekedést az ukrajnai háború okozta.
Mint ismeretes, a becslések szerint legalább négymillió román él Nyugat-Európában, Olaszországban és Spanyolországban a számuk az egymilliót is elérheti, de több százezres nagyságrendben élnek Nagy-Britanniában is.
Pete Hegseth védelmi miniszter nem tájékoztatta a Fehér Házat, mielőtt a múlt héten engedélyezte az Ukrajnába irányuló fegyverszállítmányok szüneteltetését, ami a kormányzaton belül nagy kavarodást váltott ki – közölte a CNN öt, a
Átadta kedden megbízólevelét Nicuşor Dan államfőnek Magyarország új romániai nagykövete, Kissné Hlatki Katalin.
Ilie Bolojan román miniszterelnök kedd este megbeszélést folytatott ukrán kollégájával, Denisz Smihallal a háborúról és annak regionális hatásairól, valamint az ukrajnai román kisebbség jogairól.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások „az ellenségeskedések folytatásának” kedveznek – így kommentálta kedden Oroszország, hogy Donald Trump amerikai elnök közölte: az Egyesült Államok további fegyvereket küld Kijevnek.
A gázai háború befejezéséről szóló tárgyalások „nagyon jól haladnak” – jelentette ki hétfőn este Donald Trump amerikai elnök, miután Washingtonban fogadta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke hétfőn Strasbourgban.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy további védelmi fegyvereket tervez küldeni Ukrajnának, miután kormánya a múlt héten leállított bizonyos szállítmányokat.
szóljon hozzá!