Mindne valószínűség szerint tovább késik a sokak által várt, Erdélyt Moldvávalösszekötő autópálya
Fotó: Facebook/Împreună pentru A8
Az Országos Közútkezelő Társaság (CNAIR) visszadobta a Marosvásárhely–Târgu Neamţ-sztrádaszakasz megvalósíthatósági tanulmányát, miután úgy ítélték meg, nem teljes a Jászvásáron át Ungheni-ig tartó A8-as autópálya 211 kilométeresre tervezett szakaszának megépítéséről szóló műszaki dokumentáció.
2021. szeptember 01., 09:202021. szeptember 01., 09:20
2021. szeptember 01., 23:392021. szeptember 01., 23:39
Történt mindez olyan körülmények között, hogy a kormány képviselői a spanyol Acciona céggel még 2019-ben, Răzvan Cuc közlekedési miniszter idején kötöttek szerződést a megvalósíthatósági tanulmány elkészítéséről, vagyis a dokumentáció augusztus 10-ei benyújtása másfél év késést jelentett.
miközben az útügyi hatóság úgy becsülte, hogy a megvalósíthatósági tanulmány elkészítésével járó kiadások elérik majd a 35 millió lejt.
Az Economedia.ro gazdasági portál amúgy úgy tudja, hogy augusztus 10-én
Cătălin Urtoi korábbi közlekedési minisztériumi tanácsadó, az Együtt az A8-as autópályáért Egyesület alapító tagja úgy tudja, hogy a benyújtott megvalósíthatósági tanulmány „sem mennyiségi, sem minőségi szempontból” nem felelt meg a CNAIR elvárásainak,
Az útügyi társaság közleményben erősítette meg, hogy hiányos a megvalósíthatósági tanulmány, az észrevételeiket és a tisztázandó aspektusokat tartalmazó dokumentumot pedig augusztus 30-án juttatták el a dokumentáció elkészítésével megbízott spanyol céghez.
Elkerülő utak létesítésével igyekszik elkerülni Nyárádszereda önkormányzata, hogy a Marosvásárhelyt Jászvásárral összekötő autópálya első szakaszának megépítése esetén „tölcsérként” vonzza magához a forgalmat. Mivel a városházának nincs pénze körgyűrűépítésre
A megvalósíthatósági tanulmány nélkül nem lehet igényleni a környezetvédelmi engedélyt, amit a korábbi becslések szerint az idei év végére, legkésőbb a jövő év elejére vártak, és ilyen körülmények között
amelyek finanszírozását az országos helyreállítási tervből (PNRR) tervezik biztosítani.
Papíron már több mint 4900 kilométer autópálya szeli át Romániát, a valóságban alig több mint 900 kilométer sztráda könnyíti meg a közlekedést, további nagyjából 360 kilométeren zajlanak építési munkálatok, és 300 kilométerre írták ki a versenytárgyalást.
Ami az A8-as sztráda folytatását illeti, a Târgu Neamţ–Jászvásár–Ungheni-szakasz megvalósíthatósági tanulmányának és műszaki terveinek elkészítésével megbízott román Consitrans cégnek 2023-ig kell előrukkolnia a dokumentációval, a munkálatok finanszírozása kapcsán egyelőre nincsenek konkrétumok.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
1 hozzászólás