Fotó: Pixabay
Nem szűnik meg a romániai nyugdíjrendszer második pillére, vagyis a kötelező magánnyugdíj intézménye, ám a szociálliberális kormány vizsgálja annak a lehetőségét, hogy az adófizető polgárok választhassanak.
2018. február 28., 19:552018. február 28., 19:55
2018. február 28., 20:352018. február 28., 20:35
Ők dönthetnék el, hogy a hozzájárulás teljes értékét az állami nyugdíjalapba akarják utalni, vagy magánbiztosítóknál is gyűjtenek idősebb korukra.
Minderről szerdán beszélt Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter azt követően, hogy előző nap olyan információk járták be a sajtót, amelyek szerint egy, zárt ajtók mögött folytatott megbeszélésen ismét a kötelező magánnyugdíjalap felszámolására utalt, amikor azt mondta, úgy gondolja, hogy eleve nem volt jó ötlet a második pillér.
Vagyis nem szűnik meg a második pillér, nem is tehetnénk ezt meg. Mindössze azt vizsgáljuk, hogy mindenki választhasson, ne kényszerítse törvény arra, hogy az első és a második pillérhez is hozzájáruljon” – nyilatkozta szerdán Vasilescu.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!