Fotó: Pixabay
Nem szűnik meg a romániai nyugdíjrendszer második pillére, vagyis a kötelező magánnyugdíj intézménye, ám a szociálliberális kormány vizsgálja annak a lehetőségét, hogy az adófizető polgárok választhassanak.
2018. február 28., 19:552018. február 28., 19:55
2018. február 28., 20:352018. február 28., 20:35
Ők dönthetnék el, hogy a hozzájárulás teljes értékét az állami nyugdíjalapba akarják utalni, vagy magánbiztosítóknál is gyűjtenek idősebb korukra.
Minderről szerdán beszélt Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter azt követően, hogy előző nap olyan információk járták be a sajtót, amelyek szerint egy, zárt ajtók mögött folytatott megbeszélésen ismét a kötelező magánnyugdíjalap felszámolására utalt, amikor azt mondta, úgy gondolja, hogy eleve nem volt jó ötlet a második pillér.
Vagyis nem szűnik meg a második pillér, nem is tehetnénk ezt meg. Mindössze azt vizsgáljuk, hogy mindenki választhasson, ne kényszerítse törvény arra, hogy az első és a második pillérhez is hozzájáruljon” – nyilatkozta szerdán Vasilescu.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!