Mindenképp szükség van a gyermekgondozási díj (gyed) összegének korlátozására Lia Olguța Vasilescu munkaügyi miniszter szerint: mint vasárnap este bejelentette, amint hatályba lép a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény, elő is rukkol az erről szóló jogszabállyal.
2017. május 29., 17:182017. május 29., 17:18
2017. május 29., 17:192017. május 29., 17:19
Indoklásként a Barcelona csapatánál játszó világklasszist, Lionel Messit említette, mondván: ha havi 30 millió euróért Romániába igazolna, gyermeke születne, és úgy döntene, hogy abbahagyja a focit, gyermeket nevel és gyedet igényel, akkor a jelenleg hatályos törvény értelmében a román állam köteles lenne neki havi 28 millió eurót fizetni.
Szóbeli megrovást kapott a Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetősége részéről Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter a gyermekgondozási díj (gyed) korlátozásának bejelentése miatt.
Mint ismeretes, a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény hamarosan az alsóház elé kerül megvitatásra – a képviselők arról döntenek, hogy elfogadják azt a jelenlegi formájában, vagy visszaküldik megvitatásra a szenátus elé.
A szakszervezeteknek viszont továbbra sem nyerte el a tetszését a jogszabály: kedden 11 és 15 óra között például
Az elmúlt hét végén pedig még Tudorel Toader igazságügyi miniszter is a törvényszéki jegyzőkre és az igazságügyben dolgozó IT-sokra vonatkozó bértábla módosítását kérte, mivel az érintettek aggódnak, hogy 2018-tól akár 50 százalékkal is csökkenhet a fizetésük.
Erre válaszolva Lia Olguța Vasilescu vasárnap este leszögezte, hogy a bértörvény nem csökkenti a törvényszéki jegyzők fizetését, az igazságügyben dolgozó IT-sokét ellenben igen, mivel nem méltányos, hogy annyit keressenek, mint az ügyészek vagy bírák. Azt mondja,
A szakszervezetek kapcsán ugyanakkor megjegyezte, hogy egyesek közülük a saját érdekeiket tartják szem előtt. „Elmondom, hogy szerintem mi történik. Találkoztam szakszervezeti vezetőkkel, nem értették a törvényt. Azt mondták nekik, hogy járulékok tűntek el, nem igaz, hogy nem vesszük figyelembe a ledolgozott munkaidőt.
Úgy hiszem, hogy személyes érdekek állnak a háttérben. nem akarják, hogy megszűnjenek az étkezési utalványok, mivel érdekeltek ezekben a cégekben” – fogalmazott Vasilescu, aki továbbra is azt szeretné, ha a bértörvény júliustól hatályba lépne.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!