Mindenképp szükség van a gyermekgondozási díj (gyed) összegének korlátozására Lia Olguța Vasilescu munkaügyi miniszter szerint: mint vasárnap este bejelentette, amint hatályba lép a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény, elő is rukkol az erről szóló jogszabállyal.
2017. május 29., 17:182017. május 29., 17:18
2017. május 29., 17:192017. május 29., 17:19
Indoklásként a Barcelona csapatánál játszó világklasszist, Lionel Messit említette, mondván: ha havi 30 millió euróért Romániába igazolna, gyermeke születne, és úgy döntene, hogy abbahagyja a focit, gyermeket nevel és gyedet igényel, akkor a jelenleg hatályos törvény értelmében a román állam köteles lenne neki havi 28 millió eurót fizetni.
Szóbeli megrovást kapott a Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetősége részéről Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter a gyermekgondozási díj (gyed) korlátozásának bejelentése miatt.
Mint ismeretes, a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény hamarosan az alsóház elé kerül megvitatásra – a képviselők arról döntenek, hogy elfogadják azt a jelenlegi formájában, vagy visszaküldik megvitatásra a szenátus elé.
A szakszervezeteknek viszont továbbra sem nyerte el a tetszését a jogszabály: kedden 11 és 15 óra között például
Az elmúlt hét végén pedig még Tudorel Toader igazságügyi miniszter is a törvényszéki jegyzőkre és az igazságügyben dolgozó IT-sokra vonatkozó bértábla módosítását kérte, mivel az érintettek aggódnak, hogy 2018-tól akár 50 százalékkal is csökkenhet a fizetésük.
Erre válaszolva Lia Olguța Vasilescu vasárnap este leszögezte, hogy a bértörvény nem csökkenti a törvényszéki jegyzők fizetését, az igazságügyben dolgozó IT-sokét ellenben igen, mivel nem méltányos, hogy annyit keressenek, mint az ügyészek vagy bírák. Azt mondja,
A szakszervezetek kapcsán ugyanakkor megjegyezte, hogy egyesek közülük a saját érdekeiket tartják szem előtt. „Elmondom, hogy szerintem mi történik. Találkoztam szakszervezeti vezetőkkel, nem értették a törvényt. Azt mondták nekik, hogy járulékok tűntek el, nem igaz, hogy nem vesszük figyelembe a ledolgozott munkaidőt.
Úgy hiszem, hogy személyes érdekek állnak a háttérben. nem akarják, hogy megszűnjenek az étkezési utalványok, mivel érdekeltek ezekben a cégekben” – fogalmazott Vasilescu, aki továbbra is azt szeretné, ha a bértörvény júliustól hatályba lépne.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
szóljon hozzá!