Mindenképp szükség van a gyermekgondozási díj (gyed) összegének korlátozására Lia Olguța Vasilescu munkaügyi miniszter szerint: mint vasárnap este bejelentette, amint hatályba lép a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény, elő is rukkol az erről szóló jogszabállyal.
2017. május 29., 17:182017. május 29., 17:18
2017. május 29., 17:192017. május 29., 17:19
Indoklásként a Barcelona csapatánál játszó világklasszist, Lionel Messit említette, mondván: ha havi 30 millió euróért Romániába igazolna, gyermeke születne, és úgy döntene, hogy abbahagyja a focit, gyermeket nevel és gyedet igényel, akkor a jelenleg hatályos törvény értelmében a román állam köteles lenne neki havi 28 millió eurót fizetni.
Szóbeli megrovást kapott a Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetősége részéről Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter a gyermekgondozási díj (gyed) korlátozásának bejelentése miatt.
Mint ismeretes, a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény hamarosan az alsóház elé kerül megvitatásra – a képviselők arról döntenek, hogy elfogadják azt a jelenlegi formájában, vagy visszaküldik megvitatásra a szenátus elé.
A szakszervezeteknek viszont továbbra sem nyerte el a tetszését a jogszabály: kedden 11 és 15 óra között például
Az elmúlt hét végén pedig még Tudorel Toader igazságügyi miniszter is a törvényszéki jegyzőkre és az igazságügyben dolgozó IT-sokra vonatkozó bértábla módosítását kérte, mivel az érintettek aggódnak, hogy 2018-tól akár 50 százalékkal is csökkenhet a fizetésük.
Erre válaszolva Lia Olguța Vasilescu vasárnap este leszögezte, hogy a bértörvény nem csökkenti a törvényszéki jegyzők fizetését, az igazságügyben dolgozó IT-sokét ellenben igen, mivel nem méltányos, hogy annyit keressenek, mint az ügyészek vagy bírák. Azt mondja,
A szakszervezetek kapcsán ugyanakkor megjegyezte, hogy egyesek közülük a saját érdekeiket tartják szem előtt. „Elmondom, hogy szerintem mi történik. Találkoztam szakszervezeti vezetőkkel, nem értették a törvényt. Azt mondták nekik, hogy járulékok tűntek el, nem igaz, hogy nem vesszük figyelembe a ledolgozott munkaidőt.
Úgy hiszem, hogy személyes érdekek állnak a háttérben. nem akarják, hogy megszűnjenek az étkezési utalványok, mivel érdekeltek ezekben a cégekben” – fogalmazott Vasilescu, aki továbbra is azt szeretné, ha a bértörvény júliustól hatályba lépne.
Legkésőbb hétfő reggelre elkészül a deficitcsökkentő intézkedéscsomag végleges változata Dragoș Anastasiu elnöki tanácsadó szerint.
Az uniós alapokhoz való hozzáférésének felfüggesztését kockáztatja Románia, ha október 15-ig nem tesz hatékony lépéseket a költségvetési hiány csökkentésére – jelentette ki pénteken Alin Andrieș pénzügyi államtitkár.
Két nappal az előző drágítás után, pénteken újra árat emelt töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a harmadik drágítás volt az Izrael és Irán között dúló háború kitörése óta.
Az európai uniós statisztikákban amúgy is sereghajtó Romániában nemhogy javult volna, hanem romlott a hulladék újrahasznosításának aránya – figyelmeztetett a környezetvédelmi őrség (GNM).
Alin Andrieș pénzügyi államtitkár fogja képviselni Romániát az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) pénteki ülésén.
A román állam 18 új pályázati felhívást közölt bányászati koncessziós jog megszerzésére. A többek között arany-, grafit-, lignit-, feketekőszén-, érc- és sólelőhelyek közül hét helyszín Erdélyben található.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege túlélésre rendezkedett be: nem megy csődbe, nem állítja le a vonatokat, viszont a fizetésképtelenség veszélye fenyegeti – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a vállalat vezérigazgatója.
Az eladó nélküli önkiszolgáló, más néven okosboltok olyan üzletek, amelyekben nincs szükség hagyományos kiskereskedelmi eladókra a vásárlók kiszolgálásához.
Ahhoz képest, hogy milyen villanyárak voltak két-három évvel ezelőtt, a most ajánlott díjszabások nagyon barátságosnak tűnnek, jókor liberalizálják a villamosenergia-piacot – jelentette ki a Krónikának Nagy-Bege Zoltán energetikai szakértő.
Amennyiben Romániát augusztusban leminősítik, és bekerül a befektetésre nem ajánlott, vagy bóvli (angolul junk) minősítésű országok sorába, a 2009-eshez hasonló helyzet alakulna ki – figyelmeztet Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
szóljon hozzá!