Hurrá, nyaralunk! Változnak az utazási szokások
Fotó: Rostás Szabolcs
Meglepő változásokat tapasztal a romániaiak utazási preferenciáiban a Kiwi.com, az egyik vezető utazási technológiával foglalkozó cég.
2025. március 09., 16:312025. március 09., 16:31
Míg Olaszország, az Egyesült Királyság, Spanyolország és Franciaország továbbra is a romániai utazók legkedveltebb országai közé tartozik, a tavalyi évhez hasonlóan új utazási trendek rajzolódnak ki.
A foglalások jelentős érdeklődésnövekedést mutatnak Málta (+63,76%), a Moldovai Köztársaság (+56,72%), Egyiptom (+45,71%) és Magyarország (+38,24%) iránt, így ezek a leggyorsabban növekvő úti célok 2025-ben – irányítja rá a figyelmet az Economica.net portál elemzése.
Amely szerint több város is az év utazási meglepetése lett a foglalások látványos növekedésével. Ilyenek:
Tavaly 2023-hoz képest 6 százalékkal, 24 536 800-ról 26 000 800-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint, melyeket az Agerpres hírügynökség ismertetett.
Bukarest továbbra is a legtöbb külföldre utazó által választott indulási hely, a legnépszerűbb útvonalak pedig
Ezek a hagyományos és jól ismert úti célok továbbra is a romániai nyaralók első számú kedvencei közé tartoznak egész évben.
a tavalyi 123,58 euróhoz képest egy utazás átlagára 133,89 euró.
A rövid kiruccanások 100,17 euró körüli összegbe kerülnek, míg a közepes hosszúságúak 140,34 euróba.
A rövid nyaralások azonban a legnépszerűbbek, a turisták 63 százaléka csak 1–3 napra utazik el. 20 százalék 4–6 napig marad, és mindössze 1 százalék tervez 30 napnál hosszabb kalandot.
A tavaszi szünet már most sűrű időszaknak ígérkezik az utazók számára.
A húsvéti héten a foglalások 58,6 százalékkal magasabbak az előző héthez képest, ami azt jelzi, hogy sokan szívesebben tervezik külföldi utazásaikat ebben az időszakban.
A globális turisztikai cégek, például az AirBnB és a Booking, a felhasználói viselkedés, előzetes foglalások és felmérések alapján összeállították a 2025-ös év legizgalmasabb utazási trendjeit.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!