Hurrá, nyaralunk! Változnak az utazási szokások
Fotó: Rostás Szabolcs
Meglepő változásokat tapasztal a romániaiak utazási preferenciáiban a Kiwi.com, az egyik vezető utazási technológiával foglalkozó cég.
2025. március 09., 16:312025. március 09., 16:31
Míg Olaszország, az Egyesült Királyság, Spanyolország és Franciaország továbbra is a romániai utazók legkedveltebb országai közé tartozik, a tavalyi évhez hasonlóan új utazási trendek rajzolódnak ki.
A foglalások jelentős érdeklődésnövekedést mutatnak Málta (+63,76%), a Moldovai Köztársaság (+56,72%), Egyiptom (+45,71%) és Magyarország (+38,24%) iránt, így ezek a leggyorsabban növekvő úti célok 2025-ben – irányítja rá a figyelmet az Economica.net portál elemzése.
Amely szerint több város is az év utazási meglepetése lett a foglalások látványos növekedésével. Ilyenek:
Tavaly 2023-hoz képest 6 százalékkal, 24 536 800-ról 26 000 800-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint, melyeket az Agerpres hírügynökség ismertetett.
Bukarest továbbra is a legtöbb külföldre utazó által választott indulási hely, a legnépszerűbb útvonalak pedig
Ezek a hagyományos és jól ismert úti célok továbbra is a romániai nyaralók első számú kedvencei közé tartoznak egész évben.
a tavalyi 123,58 euróhoz képest egy utazás átlagára 133,89 euró.
A rövid kiruccanások 100,17 euró körüli összegbe kerülnek, míg a közepes hosszúságúak 140,34 euróba.
A rövid nyaralások azonban a legnépszerűbbek, a turisták 63 százaléka csak 1–3 napra utazik el. 20 százalék 4–6 napig marad, és mindössze 1 százalék tervez 30 napnál hosszabb kalandot.
A tavaszi szünet már most sűrű időszaknak ígérkezik az utazók számára.
A húsvéti héten a foglalások 58,6 százalékkal magasabbak az előző héthez képest, ami azt jelzi, hogy sokan szívesebben tervezik külföldi utazásaikat ebben az időszakban.
A globális turisztikai cégek, például az AirBnB és a Booking, a felhasználói viselkedés, előzetes foglalások és felmérések alapján összeállították a 2025-ös év legizgalmasabb utazási trendjeit.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!