Hurrá, nyaralunk! Változnak az utazási szokások
Fotó: Rostás Szabolcs
Meglepő változásokat tapasztal a romániaiak utazási preferenciáiban a Kiwi.com, az egyik vezető utazási technológiával foglalkozó cég.
2025. március 09., 16:312025. március 09., 16:31
Míg Olaszország, az Egyesült Királyság, Spanyolország és Franciaország továbbra is a romániai utazók legkedveltebb országai közé tartozik, a tavalyi évhez hasonlóan új utazási trendek rajzolódnak ki.
A foglalások jelentős érdeklődésnövekedést mutatnak Málta (+63,76%), a Moldovai Köztársaság (+56,72%), Egyiptom (+45,71%) és Magyarország (+38,24%) iránt, így ezek a leggyorsabban növekvő úti célok 2025-ben – irányítja rá a figyelmet az Economica.net portál elemzése.
Amely szerint több város is az év utazási meglepetése lett a foglalások látványos növekedésével. Ilyenek:
Tavaly 2023-hoz képest 6 százalékkal, 24 536 800-ról 26 000 800-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint, melyeket az Agerpres hírügynökség ismertetett.
Bukarest továbbra is a legtöbb külföldre utazó által választott indulási hely, a legnépszerűbb útvonalak pedig
Ezek a hagyományos és jól ismert úti célok továbbra is a romániai nyaralók első számú kedvencei közé tartoznak egész évben.
a tavalyi 123,58 euróhoz képest egy utazás átlagára 133,89 euró.
A rövid kiruccanások 100,17 euró körüli összegbe kerülnek, míg a közepes hosszúságúak 140,34 euróba.
A rövid nyaralások azonban a legnépszerűbbek, a turisták 63 százaléka csak 1–3 napra utazik el. 20 százalék 4–6 napig marad, és mindössze 1 százalék tervez 30 napnál hosszabb kalandot.
A tavaszi szünet már most sűrű időszaknak ígérkezik az utazók számára.
A húsvéti héten a foglalások 58,6 százalékkal magasabbak az előző héthez képest, ami azt jelzi, hogy sokan szívesebben tervezik külföldi utazásaikat ebben az időszakban.
A globális turisztikai cégek, például az AirBnB és a Booking, a felhasználói viselkedés, előzetes foglalások és felmérések alapján összeállították a 2025-ös év legizgalmasabb utazási trendjeit.
A romániai juhtenyésztők felháborodtak amiatt, hogy a juhpestis-riadó következtében az év legfontosabb időszakában nem tudják majd értékesíteni húsvéti bárányaikat a jobban fizető európai piacon, miután az Európai Bizottság korlátozásokat vezetett be.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter pénteken bejelentette, hogy körülbelül két hónap múlva indul új beruházási program az állattenyésztők számára.
Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.
Április 1-jétől emeli a bukaresti pénzügyminisztérium a cigaretta jövedéki adóját.
Büszkék lehetünk az erdélyi gazdaságfejlesztési program eredményeire, mert meghaladja a 300 milliárd forintot azoknak a fejlesztéseknek az összértéke, amelyek Romániában, zömében Erdélyben valósultak meg az utóbbi években – jelentette ki Magyar Levente.
A kormány 440 millió eurót különít el a Start-Up Nation program negyedik kiírására – jelentette be a csütörtöki kormányülésen Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A BYD idén hivatalosan is belép a romániai piacra, a legnagyobb kínai autógyártó célja pedig nem kevesebb, mint hogy öt éven belül túlszárnyalja a Daciát – adta hírül a ProMotor.
2024-ben a romániai kereskedelmi szálláshelyek összesen 2,178 millió külföldi turistát fogadtak, akik összesen 6,588 milliárd lejt – fejenként 3024,1 lejt – költöttek el – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A bukaresti értéktőzsdén (BVB) jegyzett vállalati kötvényeket bocsáthat ki forrásbevonási céllal a kolozsvári nemzetközi repülőtér, hogy meg tudja valósítani azokat a beruházásokat, amelyekkel évi 20 millió utasra növelhető a forgalma.
Állami garanciavállalás mellett támogatott kamatú agrárhiteleket ígér a következő hónapokra Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Florin Barbu szerint idéntől húszéves futamú beruházási agrárhiteleket is kínálnak a bankok.
szóljon hozzá!