Fotó: Bihar megyei tanács sajtóosztálya
Befagyasztatta a tavalyi szintre a Bihar megyei önkormányzat és az annak alárendeltségébe tartozó intézmények alkalmazottainak bérét Ilie Bolojan tanácselnök.
2021. január 20., 15:092021. január 20., 15:09
A Bihar Megyei Tanács és az annak alárendeltségébe tartozó számos közintézmény alkalmazotti bérének befagyasztásáról keddi ülésén szavazott a megyei döntéshozó testület, a tanácselnök ötletét a Nemzeti Liberális Párt (PNL) mellett az RMDSZ is támogatta.
Bár a bukaresti döntés a helyi és megyei önkormányzatokra nem vonatkozik, a Bihar megyei tanácselnök úgy vélte, „nem lenne korrekt”, ha ezek alkalmazottai nagyobb fizetést kapnának idén, mint a kormányzatnak dolgozó társaik, számolt be az Ebihoreanul.
A tanácselnök javaslatát egyedül a Szociáldemokrata Párt (PSD) tanácsosai ellenezték, arra emlékeztetve Bolojant, hogy pár hónapja még fizetésemelést ígért a szociális és gyermekvédelmi igazgatóság alkalmazottainak. A tanácselnök röviden azt válaszolta, nem emlékszik, hogy ilyesmit nyilatkozott volna.
„A minimálbér nőtt, a saját bérünket is növelni kellene, ami nem lenne korrekt, figyelembe véve, hogy a központi adminisztrációban dolgozók bérét befagyasztották, és nem lenne morális a magáncégekkel szemben sem, tekintve, hogy a vendéglátóipar alkalmazottai például egyáltalán nem kapnak fizetést” – érvelt Bolojan.
Az intézkedés – mint arról beszámoltunk – a Várad folyóiratot is negatívan érintette, mely elveszítette jogi önállóságát és több alkalmazottját, de a Szigligeti Színháztól és a Nagyváradi Filharmóniától is több tucat munkatársat bocsátottak el.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
1 hozzászólás