Fotó: Mol Románia
Mozga Gábort nevezték ki a Mol Románia új ügyvezető igazgatójának 2024. január 1-től – tájékoztatott hétfőn a vállalat. A Krónikához eljuttatott közlemény szerint Ene Camelia karrierjét 17 év után a MOL-on kívül folytatja.
2024. január 08., 12:552024. január 08., 12:55
2024. január 08., 12:572024. január 08., 12:57
Szolgáltatásainkat úgy fejlesztjük, hogy ügyfeleink folyamatosan változó igényeinek megfeleljenek, és olyan technikai megoldásokat integrálunk, amelyek által személyre szabottabb ügyfélélményt biztosíthatunk. Alkalmazkodóképesek, innovatívak maradunk és megőrizzünk ügyfélközpontú hozzáállásunkat, annak érdekében, hogy fenntartsuk a MOL egyedi, megkülönböztetett márkaidentitását. Örömömre szolgál, hogy a Mol Románia elkötelezett csapatát ebben a fejlődési szakaszban vezethetem” – idézi a közlemény Mozga Gábort, a MOL Románia új ügyvezető igazgatóját.
2019-ben csatlakozott a vállalathoz, azóta vezetőként a Mol-csoport kiskereskedelmi és értékesítési osztályának kilenc országot érintő fejlesztéséért és irányításáért felelt.
Az elmúlt évben Lengyelországban irányította a Mol-csoport eddigi legnagyobb kiskereskedelmi akvizíciójának az integrációját, a „Lotos” hálózat „MOL Polskává” történő átalakítását. Közgazdasági egyetemi végzettséggel rendelkezik, jelentős tapasztalatokat szerzett kereskedelmi és pénzügyi területeken. Több mint két évtizeden át dolgozott nagy FMCG vállalatok igazgatótanácsaiban.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!