Fotó: Bihar Megyei Tanács
A nagyváradi repülőtér cargotermináljának kivitelezési munkálatai előrehaladott állapotban vannak – közölte a Bihar Megyei Tanács. Mint írták, a tervezett határidőre elkészült a csatlakozó gurulóút, amely biztosítja az összeköttetést a repülőtérrel, valamint a parkolási övezet és az áruterminál épülete.
2023. július 02., 13:302023. július 02., 13:30
A közlemény szerint már el is kezdődött a munkálatok átvételének folyamata. Ennek következő szakaszában, a Bihar Megyei Tanács a tulajdonába veszi a csatlakozást biztosító pályát, ami ezt követően átkerül a nagyváradi repülőtér kezelésébe, amely megteszi a szükséges lépéseket az úgynevezett gurulóút használatba kerülésére.
„A teherszállítási terminál egy olyan összetett projekt, amely egyedülálló Romániában. Ez a nagyszabású beruházás megfelel annak a jövőképnek, amit a Bihar Megyei Tanács szeretne megvalósítani a megye fejlesztésének érdekében.
Kulcsfontosságúak a logisztikai fejlesztések és a légúti közlekedési összeköttetések, ugyanis a térségben működő cégek légi úton szállítják az általuk gyártott termékeik egy részét” – idézte a közlemény Călin Galt, a megyei közgyűlés alelnökét.
Fotó: Bihar Megyei Tanács
„A nagyváradi CTPark Cargo Terminál egy különleges projekt, amely a tervezettnél sokkal gyorsabb ütemben készül el, már a kivitelezés megkezdése után alig egy évvel. A terminál harmadik épületének kivitelezési és fejlesztési munkálatai is nagyon jól állnak.
– közölte Ana Dumitrache, a CTP Románia ügyvezető igazgatója.
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Amint arról korábban beszámoltunk, 2022 végén készült el a nagyváradi cargoterminál ipari parkjának első épülete, amelyben a cargoterminál is működni fog. A következő két épületet átadását az idei év végére tervezték.
A beruházásra szánt összterület 14,4 hektár, a CTPark nagyváradi áruterminál ipari projektje több mint 60 ezer négyzetméteres terület foglal majd el. Ez három különálló épületből, valamint a 22.100 négyzetméteres repülőtéri infrastruktúrából áll majd, amely magába foglalja a kifutópályát, a csatlakozási övezetet és a repülőgépek parkolását biztosító részt.
Áprilisban elkezdődnek a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér teherforgalmi termináljának építési munkálatai, a május 2–15. időszakban pedig a tervek szerint össze is kapcsolják az új gurulóutat a kifutópályával, erre az időre leáll a légi közlekedés.
Mint ismeretes a Bihar Megyei Tanács és a CTP Románia cég 2021. augusztusban írta alá a nagyváradi repülőtér szomszédságában lévő földterület használati jogának odaítélését a nagyváradi CTPark Cargo Terminál elnevezésű projekt megvalósítására.
A CTP csoport Közép –és Kelet Európában az ipari és logisztikai területek fő fejlesztője és kezelője, a 2023. március 31-i adatok szerint portfóliójához tartozik több mint 10,9 millió négyzetméter nagyságú bérbe adható terület tíz országban.
Nagyváradon elkezdődtek a nemzetközi repülőtér bővítési munkálatai, melyek befejeztével kétszeresére nő a légikikötő utasfelvételi kapacitása – jelentette be szerdán Ilie Bolojan, a repülőteret működtető Bihar megyei önkormányzat elnöke.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!