2011. augusztus 12., 09:252011. augusztus 12., 09:25
Mint részletezte, előrehaladottak a tárgyalások a State Grid Corporation of Chinával a Transelectrica 15 százalékának megvásárlása kapcsán, de a tranzakció a tőzsdén keresztül történik majd. A Forbes 2010-es listája szerint a State Grid Corporation of China a világ tíz legnagyobb vállalata közé tartozik. Amint arról lapunkban több ízben is beszámoltunk, a kormány a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) megkötött legújabb készenléti hitelmegállapodás szándéknyilatkozatában vállalta, hogy eladja a Transelectrica, Transgaz és Romgaz 15-15 százalékos részvénycsomagjait és a Hidroelectrica és Nuclearelectrica, illetve a Petrom legalább 10-10 százalékát, a CFR Marfă és a Tarom 20-20 százalékát. A Transelectrica a gazdasági minisztérium ellenőrzése alatt áll, amely tőkéjének 73,68 százalékát birtokolja. A Transgazban a szaktárcának 73,5 százaléka van.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!