Fotó: A kolozsvári reptér Facebook/oldala
A kolozsvári Avram Iancu Nemzetközi Repülőtér kifutópályájának bővítését tartja a legfontosabbnak jelen pillanatban David Ciceo, a kincses város légikikötőjének igazgatója.
2018. január 12., 15:152018. január 12., 15:15
2018. január 12., 15:242018. január 12., 15:24
Mint a pénteki sajtótájékoztatón kifejtette, a WizzAir diszkont légitársaság vezérigazgatójával, Váradi Józseffel való beszélgetés során kiderült, hogy a légitársaság Airbus A321 típusú repülőgépeket fog vásárolni, melyek jelenleg csak korlátozott számú utassal tudnak leszállni a kolozsvári pályára.
Váradi József vezérigazgató elmondta, a kolozsvári nemzetközi repülőtér európai szinten is jó példa arra, hogy milyen sokat fejlődhet egy légikikötő pár év alatt, ezért a WizzAir légitársaság egyik legfontosabb pontjának tekinti Kolozsvárt – így a jövőben is jelentős stratégiai szerepet fog betölteni a légi közlekedési hálózatban.
– a döntés akkor születik meg, amikor véget ér a marosvásárhelyi repülőtér kifutópályájának korszerűsítése.
A Marosvásárhelyről tavaly Kolozsvárra költöztetett járatainak csak egy részét indítja újra Marosvásárhelyről a repülőtér kifutópályájának felújítása után a Wizz Air diszkont légitársaság.
Ugyanakkor Lukács Katalin, a Maros Megyei Tanács sajtótanácsosa a Krónika megkeresésére elmondta, a kifutópálya felújítási munkálatai január 31-éig szünetelnek.
viszont szeptember 20-ig, amikor is a légitársaság Budapestre hirdetett járatot, már mindenképp véget érnek a munkálatok.
A WizzAir 2017-ben nemzetközi szinten 28,2 millió utast szállított, ami 20 százalékkal haladja meg az egy évvel korábban rögzített adatot, Kolozsvárról pedig 1,83 millió utast.
Romániában 15 új járatot indítanak el, Kolozsvárról idén Athénba indul új járat.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
1 hozzászólás