2011. augusztus 23., 21:362011. augusztus 23., 21:36
Csak augusztusban 16,8 százalékkal ment feljebb a nemesfém ára, így jó esélye van annak, hogy 1999 szeptembere óta a legnagyobb havi emelkedését könyveli el. Az arany idén már a 11. egymást követő évben drágul, január óta 34 százalékos pluszt szedett össze, és a Bloombergnek nyilatkozó elemzők várakozásainak átlaga szerint az év végére 2000 dollárra mehet fel az ár. A szakértők nem látnak más okot a drágulás mögött, mint hogy a befektetők a lassuló világgazdasági növekedést látva és rettegve a recesszió viszszatérésétől biztonságos helyet keresnek a pénzüknek. Úgy tűnik, ebből a szempontból jobb befektetésnek tartják a nemesfémeket, mint a dollárt és az amerikai állampapírokat. Az ezüst azonnali szállításra 1,1 százalékkal, unciánként 44,25 dollárra drágult, ami május 3. óta a legmagasabb ár, a platináért 0,7 százalékkal kellett többet adni, és az 1916,75 dollár/unciás árhoz hasonlót 2008 júliusa óta nem tapasztalt a piac.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.