Fotó: Pinti Attila
Az idei első félévben 272 millió euró értékben importált védőmaszkot Románia, csak Csehország, Lengyelország, Ausztria, Belgium, Hollandia, Spanyolország, Olaszország, Franciaország és Németország előzi meg e tekintetben – közölte kedden az Európai Unió (EU) statisztikai hivatala.
2020. október 06., 11:262020. október 06., 11:26
Az Eurostat szerint a koronavírus-világjárvány miatt a 2020-as év első hat hónapjában uniós viszonylatban 14 milliárd euróra nőtt a védőmaszkimport értéke az elmúlt esztendő ugyanezen időszakában jegyzett 800 millió euróhoz képest, ami 1800 százalékos növekedést jelent.
Luxemburg toronymagasan vezeti ezt a listát, itt az egy főre jutó import értéke 121 euróra tehető, majd Belgium, Németország és Franciaország következik, ahol meghaladja az 50 eurót. Ezzel szemben Cipruson, Lengyelországban, Svédországban, Horvátországban, Görögországban és Bulgáriában a fejenkénti import értéke kisebb volt 10 eurónál. Románia a rangsor második felében található 14 eurós értékkel, megelőzve Dániát (12 euró).
onnan érkezett a behozott mennyiség 92 százaléka, ami 30 százalékpontos növekedést jelent a 2019 első félévében jegyzetthez viszonyítva.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
szóljon hozzá!