Fotó: Gergely Imre
Nagyszabású tiltakozóakciókat helyezett kilátásba a Sindalimenta Élelmiszeripari Szakszervezeti Szövetség, ha a román kormány eltörli az élelmiszeriparban és a mezőgazdaságban dolgozók adókedvezményét.
2023. július 09., 13:392023. július 09., 13:39
2023. július 09., 13:432023. július 09., 13:43
A Sindalimenta vasárnapi közleményében emlékeztetett, hogy az élelmiszeriparban a külkereskedelmi mérleg hiánya tavaly meghaladta az 5,6 milliárd lejt, ami 20 százalékkal több a 2021-ben jegyzettnél. „Ezeknek a statisztikáknak el kellene gondolkodtatniuk az új kormányt, de úgy tűnik, nem tekinti prioritásnak az élelmiszeripart” – fogalmaztak. Hozzátették, miközben a számítástechnikai (IT) szektorban dolgozókat mind Marcel Ciolacu jelenlegi, mind Nicolae Ciucă volt miniszterelnök „azonnal” biztosította arról, hogy nem nyúlnak a több mint 20 éve érvényben levő adókedvezményeikhez,
Dragoş Frumosu, a szakszervezeti szövetség elnöke szerint a régi és az új kormány „felelőtlen” politikája csak rontani fog Románia gazdasági és pénzügyi helyzetén, és a versenyszférában dolgozók fogják ezt a leginkább megérezni. Az élelmiszeriparban és a mezőgazdaságban dolgozók adókedvezményeinek megszüntetése a munkanélküliek számának emelkedéséhez, sok cég bezárásához és az élelmiszerimport további növekedéséhez fog vezetni – véli Frumosu.
Az adókedvezmények megszüntetése esetén a Sindalimenta nagyszabású tiltakozóakciókat fog szervezni, amelyek menetrendjét később közlik – derül még ki a tájékoztatásból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!