Fotó: Gergely Imre
Nagyszabású tiltakozóakciókat helyezett kilátásba a Sindalimenta Élelmiszeripari Szakszervezeti Szövetség, ha a román kormány eltörli az élelmiszeriparban és a mezőgazdaságban dolgozók adókedvezményét.
2023. július 09., 13:392023. július 09., 13:39
2023. július 09., 13:432023. július 09., 13:43
A Sindalimenta vasárnapi közleményében emlékeztetett, hogy az élelmiszeriparban a külkereskedelmi mérleg hiánya tavaly meghaladta az 5,6 milliárd lejt, ami 20 százalékkal több a 2021-ben jegyzettnél. „Ezeknek a statisztikáknak el kellene gondolkodtatniuk az új kormányt, de úgy tűnik, nem tekinti prioritásnak az élelmiszeripart” – fogalmaztak. Hozzátették, miközben a számítástechnikai (IT) szektorban dolgozókat mind Marcel Ciolacu jelenlegi, mind Nicolae Ciucă volt miniszterelnök „azonnal” biztosította arról, hogy nem nyúlnak a több mint 20 éve érvényben levő adókedvezményeikhez,
Dragoş Frumosu, a szakszervezeti szövetség elnöke szerint a régi és az új kormány „felelőtlen” politikája csak rontani fog Románia gazdasági és pénzügyi helyzetén, és a versenyszférában dolgozók fogják ezt a leginkább megérezni. Az élelmiszeriparban és a mezőgazdaságban dolgozók adókedvezményeinek megszüntetése a munkanélküliek számának emelkedéséhez, sok cég bezárásához és az élelmiszerimport további növekedéséhez fog vezetni – véli Frumosu.
Az adókedvezmények megszüntetése esetén a Sindalimenta nagyszabású tiltakozóakciókat fog szervezni, amelyek menetrendjét később közlik – derül még ki a tájékoztatásból.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!