Gyergyócsomafalva hét testvértelepülésével közösen turisztikai katalógus kiadását, valamint a helyi termékek népszerűsítését tervezi – ez fogalmazódott meg a hétvégi nemzetközi turisztikai kerekasztal-beszélgetésen.
2017. február 07., 14:422017. február 07., 14:42
Csomafalva hét testvértelepülésének – a magyarországi Baktalórántháza, Dány, Erdőbénye, Heves, Ráckeve, a szlovákiai Lukanénye, illetve a szerbiai Tóthfalu – képviselete tett eleget a meghívásnak, amely immár a második volt – tudtuk meg Márton László Szilárdtól, a házigazda település polgármesterétől. A jelenlévők vállalták, hogy a következő időszakban elsőként a katalógust valósítják meg, szeretnék ugyanis, ha a hét települést népszerűsítő kiadvány még a nyári turistaszezon előtt eljutna a testvértelepülésekre. A helyi termékek népszerűsítése kapcsán szóba került, hogy azok hogyan tudnának megjelenni a testvértelepülések üzleteiben vagy turisták által látogatott helyeken.
„Lesz egy olyan katalógus, amelyben helyet kapnak a helyi turisztikai ajánlatok. Ez alapján számíthatunk a turistaforgalom megnövekedésére, hogy ne csak a síszezonban legyenek telt házasak a panzióink. Személy szerint számítok arra, hogy a Határtalanul program keretében is jönnek csoportok már idén. Mindezeknek természetesen a vendéglátók lesznek a direkt haszonélvezői, de a tapasztalat azt mutatja, hogy közvetve is sokaknak válik a hasznára” – fejtette ki a csomafalvi elöljáró.
„Jó példával jár elöl Gyergyócsomafalva. Hisz mi lenne eredményesebb, mint az, hogy több országban lévő települések a vendéglátás tekintetében egymásnak ajánlják szolgáltatásaikat, és a falustársak révén erősödne a közvetlen kapcsolat, és mindez úgy, hogy a panziósok, vendéglősök és szolgáltatók erősödnek” – fogalmazta meg a hétvégi kerekasztal kapcsán Borboly Csaba, a Hargita megyei közgyűlés csomafalvi származású elnöke, aki maga is részt vett az eseményen.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
szóljon hozzá!