Fotó: Rostás Szabolcs
A szállásadó és vendéglátóipari egységek (HoReCa-ágazat) alkalmazottainak 80 százaléka megkapta már a koronavírus elleni oltást, így a korlátozásokat teljes mértékben fel kellene oldani – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Daniel Mischie, a romániai szállodákat és vendéglőket üzemeltető munkáltatók szövetségének (HORA) elnöke.
2021. május 11., 12:392021. május 11., 12:39
„Sajnos a vendéglátóipart összekapcsolták a beoltottak számával. Azt mondták nekünk, hogy az ágazatban dolgozók nagy része legyen beoltva ahhoz, hogy úgy működhessünk, mint korábban, vagyis mint 2019-ben. Számításba vettük ezt,
– szögezte le a vállalkozó.
Hónapról hónapra lennebb csúszik Románia azon a listán, amely aszerint rangsorolja a világ gazdaságait, hogy mennyi támogatást nyújtottak a koronavírus-világjárvány miatt bajba jutott gazdaságnak.
Daniel Mischie jelezte egyúttal, hogy a HORA kidolgozott egy kisokost, aminek az a célja, hogy a jelenlegi helyzetben is a lehető leghatékonyabban tudjanak működni a vendéglátóipari egységek.
„Biztonságos” helyekké nyilvánítják az aradi hatóságok azokat az éttermeket, kávézókat, ahol az alkalmazottak 90 százaléka be van oltva – állapodtak meg szerdán a megyei egészségügyi hatóság (DSP) és a vendéglátóipar képviselői.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!