Online platform létrehozásával támogatná az európai uniós forrásokra pályázó cégeket a Hargita Megye Fejlesztési Ügynökség. A megyei önkormányzatnak alárendelt intézmény pályázatíró és konzultáns cégek segítségével biztosítana online tanácsadást a pályázati anyagok elkészítéséhez.
2017. május 04., 12:142017. május 04., 12:14
„Sok vállalkozó szeretne pályázatot íratni, de nem tudja, kihez forduljon, elvész az információáradatban” – hívta fel a figyelmet közleményében a Hargita Megyei Tanács sajtóirodája. Kifejtik, a megyei tanács alintézményeként működő fejlesztési ügynökség képviselői a vállalkozói szférával folytatott egyeztetéseken szembesültek a problémával. Ennek nyomán döntöttek úgy, hogy tanácsadó szolgáltatást indítanak, amely elsősorban a vállalkozói szférát célozza.
Kifejtik, a kezdeményezés célja a potenciális pályázók tájékoztatása és segítése, hogy le tudják hívni az EU-s forrásokat. Az érdeklődők az investinhargita.ro honlapon, a Hasznos információk – Pályázatok – Pályázati kérdések menüpont alatt küldhetik be kérdéseiket (https://investinhargita.ro/hu/node/1334).
A közvetítés mellett a fejlesztési ügynökség egy olyan platform elindítását is tervezi, amely összesíti a Hargita megyei pályázatíró cégek elérhetőségit. Ezzel is segítenék a vállalkozókat abban, hogy könnyebben megtalálhassák a pályázatokkal kapcsolatos információkat, mutatnak rá. Az egyszeri bejelentkezés után a platform ingyenes népszerűsítési lehetőséget biztosít a pályázatíró cégeknek. Ezek bérmentesen regisztrálhatnak az adatbázisba a https://investinhargita.ro/hu/node/add/project-developer-companies linkre kattintva.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!