2011. február 24., 10:232011. február 24., 10:23
A három éve életbe léptetett szabályozás eddigi eredményeit értékelve a bizottság emlékeztetett arra, hogy a 23 millió kis- és középvállalkozásra (kkv), amely a magánszektor munkavállalóinak 67 százalékát alkalmazza, nagyban támaszkodik a következő tíz évre vonatkozó átfogó gazdaságpolitikai stratégia, az Európa 2020 is.
Az intézkedéscsomag egyebek között annak érdekében tartalmaz új szabályokat, hogy a szektor vállalkozásai számára csökkentsék az adminisztrációs terheket, valamint elősegítsék finanszírozáshoz jutásukat és az új piacokra való belépésüket.
Antonio Tajani ipar- és vállalkozáspolitikai biztos a témáról kiadott közleménye szerint kijelentette, hogy a kis- és középvállalkozások szektora az uniós gazdaság motorját jelenti, amelynek erősnek, versenyképesnek és innovatívnak kell lennie. Az eddigi eredmények között a bizottság megemlítette, hogy 100 ezer kkv részesült a versenyképességi és innovációs keretprogram pénzügyi eszközeiből, ezáltal több mint 100 ezer munkahelyet teremtettek. A legtöbb uniós tagállamban jelentősen csökkent a vállalkozások létrehozásához szükséges idő és költség is: tavaly egy átlagos uniós vállalkozás elindítása 7 napot vett igénybe, míg 2007-ben 12 napot; a költség tavaly 399 euró volt, szemben a 2007-es 485 euróval.
Az Európai Bizottság most azt javasolta, hogy az intézkedéscsomagot a jelenlegi helyzethez igazodva egészítsék ki további elemekkel, mint a jobb hozzáférés a beruházást és növekedést szolgáló finanszírozáshoz, emellett erősíteni kell a hitelgarancia-rendszerek létrehozását, az „egyablakos” ügyintézés kialakítását.
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.
Szóba sem jöhet a kedvezményes áfakulcsok kivezetése a következő időszakban – jelentette ki pénteken Nicușor Dan megválasztott államfő.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
Mintegy 463 000 nyugdíjas már hónapok óta várja nyugdíjának újraszámítását, amely a bónuszok és a nem állandó jövedelmek figyelembevételével magasabb jövedelmet hozna számukra.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
Bár tavaly nagy garral jelentették be, hogy a helyi Sinteza gyár az amerikai Lockheed Martinnal közösen egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes akkumulátorgyárat épít Nagyváradon, a terv végül meghiúsult.
Négy repülőtér – köztük három erdélyi – felújítási munkálatára biztosítanak a tartalékalapból 484 millió lejt – döntött csütörtökön a kormány.