Fotó: 123RF
Bár a koronavírus-világjárvány és a pandémia terjedésének megfékezése érdekében foganatosított óvintézkedések miatt az idén a szilveszter is eltérő lesz a korábban megszokottaktól, sokaknak nem szegte kedvét „az új normalitás”, és elutaznak. Sokan a hegyekben, mások egzotikus helyszíneken kívánják köszönteni az újévet.
2020. december 30., 16:092020. december 30., 16:09
A belföldön szilveszterezők körében a hegyvidéki üdülőtelepek örvendenek nagy népszerűségnek ebben az évben is, az idegenforgalomban érdekelt vállalkozók elmondása szerint mind a panziók, mind pedig a kulcsosházak iránt van érdeklődés. A Mediafax hírügynökség által idézett statisztika szerint
Hatalmas, és sokak kedvét szegő változás ugyanakkor, hogy a járvány megfékezése érdekében bevezetett korlátozások miatt a szálláshelyek alig 4 százalékában elérhetőek a wellness szolgáltatások.
Akárcsak a korábbi esztendőkben, ezúttal is a Prahova-völgyében várható a legnagyobb zsúfoltság, a vendéglátásban érdekeltek arra számítanak, hogy a foglaltság eléri szilveszterkor a 80–90 százalékot.
Egy négycsillagos hotelben például egy szoba négy éjszakára 4600 lej, igaz, az árban benne van a félpanziós ellátás, csendes élőzenés ünnepi vacsora és akár egy brunch is. Háromcsillagos szállodában ugyanezért szobánként nagyjából 2800 lejt kérnek el.
A romániai lakosság mintegy fele mondja azt, hogy a koronavírus-világjárvány áthúzta a karácsonyi és a szilveszteri terveiket, ám nem fognak lemondani a karácsonyi hagyományokról – derül ki egy, az IRES által készített közvélemény-kutatásból.
Fotó: Pixabay
Az utazási irodák képviselői eközben azt mondják, hogy érezhetően megnőtt idén az egzotikus helyszínek iránti kereslet. A járvány és a sok helyen megkövetelt egy vagy két teszt ellenére is sokan útra kelnek a napokban.
De nem csak a tengerpart vonzza külföldre a romániai turistákat, a belföldi síparadicsomok mellett egyre nagyobb a kereslet a törökországi síutak iránt is.
A romániai hatóságok jó ideje hangsúlyozzák, hogy karácsonykor és szilveszterkor is a jelenleg érvényben lévő járványügyi szabályok, korlátozások lesznek érvényben. Azonban így is rengeteg kérdés merül fel a családi vagy baráti összejövetelek kapcsán, amelyek gyakorlatilag betilthatatlanok.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!