Fotó: 123RF
Bár a koronavírus-világjárvány és a pandémia terjedésének megfékezése érdekében foganatosított óvintézkedések miatt az idén a szilveszter is eltérő lesz a korábban megszokottaktól, sokaknak nem szegte kedvét „az új normalitás”, és elutaznak. Sokan a hegyekben, mások egzotikus helyszíneken kívánják köszönteni az újévet.
2020. december 30., 16:092020. december 30., 16:09
A belföldön szilveszterezők körében a hegyvidéki üdülőtelepek örvendenek nagy népszerűségnek ebben az évben is, az idegenforgalomban érdekelt vállalkozók elmondása szerint mind a panziók, mind pedig a kulcsosházak iránt van érdeklődés. A Mediafax hírügynökség által idézett statisztika szerint
Hatalmas, és sokak kedvét szegő változás ugyanakkor, hogy a járvány megfékezése érdekében bevezetett korlátozások miatt a szálláshelyek alig 4 százalékában elérhetőek a wellness szolgáltatások.
Akárcsak a korábbi esztendőkben, ezúttal is a Prahova-völgyében várható a legnagyobb zsúfoltság, a vendéglátásban érdekeltek arra számítanak, hogy a foglaltság eléri szilveszterkor a 80–90 százalékot.
Egy négycsillagos hotelben például egy szoba négy éjszakára 4600 lej, igaz, az árban benne van a félpanziós ellátás, csendes élőzenés ünnepi vacsora és akár egy brunch is. Háromcsillagos szállodában ugyanezért szobánként nagyjából 2800 lejt kérnek el.
A romániai lakosság mintegy fele mondja azt, hogy a koronavírus-világjárvány áthúzta a karácsonyi és a szilveszteri terveiket, ám nem fognak lemondani a karácsonyi hagyományokról – derül ki egy, az IRES által készített közvélemény-kutatásból.
Fotó: Pixabay
Az utazási irodák képviselői eközben azt mondják, hogy érezhetően megnőtt idén az egzotikus helyszínek iránti kereslet. A járvány és a sok helyen megkövetelt egy vagy két teszt ellenére is sokan útra kelnek a napokban.
De nem csak a tengerpart vonzza külföldre a romániai turistákat, a belföldi síparadicsomok mellett egyre nagyobb a kereslet a törökországi síutak iránt is.
A romániai hatóságok jó ideje hangsúlyozzák, hogy karácsonykor és szilveszterkor is a jelenleg érvényben lévő járványügyi szabályok, korlátozások lesznek érvényben. Azonban így is rengeteg kérdés merül fel a családi vagy baráti összejövetelek kapcsán, amelyek gyakorlatilag betilthatatlanok.
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
szóljon hozzá!