2011. augusztus 10., 13:582011. augusztus 10., 13:58
Egy 2000-es kormányhatározatban megtiltották az olyan termékek árusítását, importálását, gyártását és exportálását, amelyek élelmiszer-termékek utánzatai, és kockázatot jelentenek a fogyasztók egészségére vagy biztonságára nézve.
„A jogszabály által rögzített szankciók éppenséggel ösztönzik a jogszabály előírásainak megszegését, mintsem elrettentőek lennének, tekintve hogy a bírság értéke 70 és 100 lej közötti”, áll a tervezetben.
Éppen ezért javasolják, hogy a minimális kiróható bírság 70 lejről 1 000 lejre, a maximális pedig 100 lejről 3 000 lejre növekedjék.
Élelmiszer-utánzatnak minősülnek azok a termékek, amelyek nem élelmiszerek, de formájuk, illatuk, színük, csomagolásuk, méretük alapján összetéveszthetők azokkal, és vonzóak a fogyasztók, különösen a gyermekek számára, emiatt pedig szájba vételükkor vagy lenyelésükkor sérülést, mérgezést okozhatnak.
Az ilyen termékek közé tartoznak a gyümölcsre hasonlító díszgyertyák vagy az illó-olajok, amelyek a gyümölcszselével téveszthetők össze.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!