2012. április 27., 09:262012. április 27., 09:26
Mint kiderült, a turisták által eddig a következő napokra elköltött pénzösszeg meghaladja a 18 millió lejt, a vendéglátó-ipari egységek tulajdonosai pedig idén átlagosan 15 százalékkal több szálláshelyet biztosítottak a látogatók számára, mint tavaly. A közlemény szerint a legtöbben – mintegy 25 ezer személy – a tengerpartot választotta a hosszú hétvégén, a legnépszerűbb célpontok Mamaia és Vama Veche, ahol a kihasználtsági arány 100 százalékos.
Körülbelül 20 ezer turistát várnak a hegyekbe is, a Prahova völgyében található szálláshelyek 70–80 százalékát foglalták le előzetesen. A mezőgazdasági turizmust közel 30 ezren választották, az ország fürdőhelyeire pedig több mint 10 ezer személy látogat el. A Duna-deltába ugyanakkor mintegy ezer turista, illetve horgász érkezik a következő napokban. A felmérés egyébként csak azokat a személyeket vette figyelembe, akik valamely turisztikai irodán keresztül foglaltak szállást.
Az elmúlt évhez képest 10 százalékkal csökkent a külföldi célpontot választók száma, így idén mindössze 4600 turista utazik a legkedveltebb helyszínekre – Barcelonába, Budapestre, valamint Londonba. A más országokba látogatók közel 950 ezer eurót költenek az utazásra. Az utazási irodák egyébként idén charter típusú repülőjegyeket is kínáltak, többek között Rodoszba és Egyiptomba.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.