Fotó: Thomas Campean
Átlagosan 20–30 százalékkal bővült a webáruházak forgalma a koronavírus-járvány begyűrűzése óta Romániában, ugyanakkor a „szobafogságba” kényszerülés nyomán több mint 10 százalékkal megnőtt a közösségi oldalakat látogatók száma is – derül ki az MTH Digital digitálismarketing-ügynökség által készített felmérésből.
2020. június 18., 17:112020. június 18., 17:11
„Míg más gazdasági ágazatokra lesújtott a pandémia, az online kereskedelem és az online hirdetések piaca lesznek azok, amelyek közép- és hosszú távon a haszonélvezői lesznek ennek az időszaknak. Az április–júniusi periódusban, amikor a boltok zárva voltak, azt tapasztaltuk, hogy nőtt a legtöbb webáruház forgalma, mint ahogy nagy volt az új kliensek száma is” – idézi a közlemény Raluca Radut, az ügynökség alapítóját.
A felmérés eredményei alapján készült elemzés kiemeli, hogy a webáruházak a járványügyi korlátozások bevezetése után átnyergeltek a hagyományos reklámfelületekről, és intenzív online reklámkampányba kezdtek,
A legfőbb reklámhordozó ebben az időszakban a Google Ads (Search Ads, Display Ads és Shopping Ads), a YouTube Ads, a Facebook Ads és az Instagram Ads volt, de megnőtt az érdeklődés olyan platformokon való hirdetés iránt is, mint a Pinterest vagy a TikTok. Ugyanakkor a szépségápolási, valamint életmódtermékeket, illetve divatárut értékesítő online felületek 30 százalékkal megemelték a Facebook, valamint a Google Display Network platformokon hirdetésre szánt költségvetést.
Az Answear online kereskedelmi platform elemzése eközben arra irányítja rá a figyelmet, hogy a divattermékeket árusító cégek körében hatalmas veszteségeket okozott, hogy a szükségállapot idején a lakosságot gyakorlatilag „szobafogságba” kényszerítették, és néhány kivételtől eltekintve a boltoknak is le kellett húzniuk a redőnyt.
rövid idő alatt ki tudták dolgozni új stratégiájukat, felkészülve arra, hogy új ügyfelek is, akik még soha nem vásároltak online, megtalálják őket, és ki is tudjanak szolgálni mindenkit.
Kihívást jelentett ugyanakkor minden divatárut értékesítő cég számára, hogy a kijárási korlátozások és az otthoni munkavégzés mellett megváltozott a fogyasztók igénye is, a tavaszi–nyári elegáns divatáruk, valamint a kültéri tevékenységhez használt cikkek iránt megcsappant az érdeklődés, annál inkább megnőtt az igény az alkalmi és sportos ruházat iránt.
A legtöbb vállalkozó számára az is prioritást élvezett, hogy ügyfelük minél biztonságosabban jusson hozzá a vágyott áruhoz, így a csomagolás folyamán óvintézkedéseket foganatosítottak az Answear elemzése szerint, egyebek mellett több ízben is fertőtlenítettek. A webáruházak ugyanakkor azóta is az online bankkártyás fizetést tanácsolják a készpénzzel szemben, a bankók ugyanis a vírus potenciális hordozói lehetnek.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!