2013. február 27., 08:032013. február 27., 08:03
A fejlesztésekre a Regionális Operatív Program keretében nyert támogatást a város. A teljes pályázati összeg 6,2 millió lej, az önrész 3,5 millió lej, mivel a város számára bevételeket generáló beruházásokat eszközölnek.
A projekt keretén belül tavaly nyáron adták át a felújított mofettát és a szabadtéri, pezsgő vizű medencét. Az önkormányzat összesen 20 millió lej beruházására készíttetett terveket a fürdőhely korszerűsítésére, a saját források mellé kormánytámogatást és európai uniós pénzeket is bevontak. A Borvizek útja program keretében 746 ezer lejt fordítottak Sugásfürdőre, ebből a pénzből kezelőközpont épült, 500 méter csatornarendszert és parkolót létesítettek, újraaszfaltozták az üdülő főutcáját, és hat borvízforrás környékét rendezték. A második sípálya elkészítését két évvel ezelőtt a fejlesztési minisztérium finanszírozta, most már két sípályát működtetnek felvonórendszerrel, éjszakai kivilágítással és hóágyúval. A város négy évvel ezelőtt 310 ezer euróért Ioan Neculaie brassói üzletembertől vásárolt meg négyezer négyzetméter sugásfürdői telket, a vendéglő és a régi kezelőbázis épületét, valamint a mofettát. A tulajdonjog megszerzése után nyílt meg a lehetőség az elhanyagolt ingatlanok felújítására. Az önkormányzat célja a nyári és téli aktív pihenés lehetőségének biztosítása.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.