Fotó: Gábos Albin
A Roncsautó és a Roncsautó Plusz programhoz kizárólag online lehet benyújtani az igényléseket – írja a környezetvédelmi minisztérium csütörtöki közleményében.
2020. április 09., 18:282020. április 09., 18:28
2020. április 09., 19:532020. április 09., 19:53
A közlemény szerint nem csak a kéréseket, hanem a többi dokumentumot is csak elektronikus formában kell benyújtani. Az autó bezúzásáról a cég értesíti a minisztériumot, az adók és illetékek befizetéséről pedig a kedvezményezett ad felelősségnyilatkozatot.
A klasszikus Roncsautó programban a regisztrációs bejegyzés érvényességét 120 napról 180 napra terjesztették ki úgy a természetes, mind a jogi személyek esetében, az autót pedig a természetes személyeknek a regisztrációs bejegyzés kiadásától számított 60, a jogi személyeknek pedig 180 napon belül kell leadniuk.
A 2020-as Roncsautó program március 17-én indult, az eddigi legnagyobb, 405 millió lejes költségvetéssel. A hatóságok 60 ezer jelentkezőre számítanak.
A Roncsautó Plus program március 25-én indult, és a felhasználóknak lehetősége van megvásárolni egy teljesen elektromos vagy egy plug-in hibrid autót. A környezetvédelmi program története során először engedélyezi a lakosság számára, hogy elektromos motorkerékpárt vásároljon.
A Roncsautó program létrehozása óta legalább 600 ezer régi gépkocsit vontak ki a forgalomból és legalább 550 ezer új járművet vásároltak meg.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!