A relaxációs hétvégéket, a vízközeli élményeket keresték a látogatók leginkább a székelyföldi ajánlatok közül a bukaresti Romexpón február 16–19. között megszervezett nemzetközi turisztikai vásáron – számoltak be a kiállítók.
2017. február 19., 23:132017. február 19., 23:13
2017. február 20., 16:372017. február 20., 16:37
A vásáron Kovászna, Hargita és Maros megye turisztikai egyesületei megújult arculattal vettek részt, nemcsak szórólappal reklámozták a térséget, hanem a látogatók gyógyvizet kóstolhattak, mézeskalácsot díszíthettek és a bútorfestést is kipróbálhatták, kézművesek mellett pedig a Pufi pantomimszínház is vonzotta az érdeklődőket a Székelyföld standjához.
Jánó Szabolcs, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület igazgatója szerint a látogatók egy része már járt a Székelyföldön, és szívesen visszatér. Nagy volt a kereslet a húsvéti ajánlatok iránt, több ilyen csomagot kínáltak, lehetett választani a gyógyturizmus, a nemesi, valamint aktív turizmus kínálatból. A Székelyföld-stand Hargita megyei részénél többnapos programokat kínáltak.
„Egyre érdekesebb lesz a Székelyföld, mint turisztikai célpont. A Hargita megyei standhoz látogatók többségét a nyári programok vonzották. Kevesen keresték az extrém sportokkal kapcsolatos tevékenységeket, inkább a relaxációs hétvégék, a víz közeli élmények, helyi gasztronómia iránt érdeklődtek, tudják, hogy sok itt a borvízforrás, jó a levegő” – osztotta meg tapasztalatait Mezey Zsolt, a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás igazgatója.
Orbán Dénes Albert, a Szovátai Turisztikai Információs Központ irodavezetője eközben emlékeztetett, Maros megye először vett részt a vásáron, de – hangsúlyozta – fontosnak tartják az egységes Székelyföld-brand és kommunikáció használatát. A vasárnapig tartó vásáron 14 ország több mint 250 kiállítója vett részt, akik több ezer kedvezményes ajánlattal rukkoltak elő.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!