Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Thierry Breton, az Európai Bizottság belső piacért felelős biztosa azt kérte Magyarországtól, hogy szüntesse be az üzemanyagok „diszkriminatív árazását”, és a külföldiek számára is ugyanazon az áron értékesítse a benzint és a gázolajat a töltőállomásokon, mint a magyar rendszámú autók tulajdonosainak – értesült a Reuters. Kötelezettségszegési eljárást is kilátásba helyezett.
2022. június 09., 09:472022. június 09., 09:47
2022. június 09., 09:532022. június 09., 09:53
A brit hírügynökség emlékeztet, a legújabb szabályozás értelmében a 7,5 tonnánál nehezebb, illetve a külföldön forgalomba írt járművekre nem érvényes a 480 forintos üzemanyagár, nekik 50–60 százalékkal magasabb árat kell fizetniük.
„Kérjük, indokolják meg azokat az intézkedéseket, amelyek megszeghetik az uniós törvényeket, és jelezzék, meddig maradnak hatályban” – kérte Breton Budapesttől abban a levélben, amely a Reuters birtokába jutott.
Az uniós biztos jelezte ugyanakkor, hogy az Európai Bizottság fenntartja magának a jogot, hogy kötelezettségszegési eljárást indítson Magyarország ellen, ami akár peres eljárást is jelenthet, illetve meg is bírságolhatják az országot.
A Mol arra kéri a vásárlókat, a benzinkutaknál a fizetéskor minden esetben mutassák be a forgalmi engedélyüket, hogy a pénztárnál a hatósági árra tudják módosítani a vásárlás összegét – hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a magyarországi társaság.
Csak magyar rendszámú autók tankolhatnak kedvezményes áron Magyarországon, ezzel a kormány vissza kívánja szorítani a benzinturizmust – jelentették be csütörtökön a budapesti kormányinfón.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!