Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Thierry Breton, az Európai Bizottság belső piacért felelős biztosa azt kérte Magyarországtól, hogy szüntesse be az üzemanyagok „diszkriminatív árazását”, és a külföldiek számára is ugyanazon az áron értékesítse a benzint és a gázolajat a töltőállomásokon, mint a magyar rendszámú autók tulajdonosainak – értesült a Reuters. Kötelezettségszegési eljárást is kilátásba helyezett.
2022. június 09., 09:472022. június 09., 09:47
2022. június 09., 09:532022. június 09., 09:53
A brit hírügynökség emlékeztet, a legújabb szabályozás értelmében a 7,5 tonnánál nehezebb, illetve a külföldön forgalomba írt járművekre nem érvényes a 480 forintos üzemanyagár, nekik 50–60 százalékkal magasabb árat kell fizetniük.
„Kérjük, indokolják meg azokat az intézkedéseket, amelyek megszeghetik az uniós törvényeket, és jelezzék, meddig maradnak hatályban” – kérte Breton Budapesttől abban a levélben, amely a Reuters birtokába jutott.
Az uniós biztos jelezte ugyanakkor, hogy az Európai Bizottság fenntartja magának a jogot, hogy kötelezettségszegési eljárást indítson Magyarország ellen, ami akár peres eljárást is jelenthet, illetve meg is bírságolhatják az országot.
A Mol arra kéri a vásárlókat, a benzinkutaknál a fizetéskor minden esetben mutassák be a forgalmi engedélyüket, hogy a pénztárnál a hatósági árra tudják módosítani a vásárlás összegét – hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a magyarországi társaság.
Csak magyar rendszámú autók tankolhatnak kedvezményes áron Magyarországon, ezzel a kormány vissza kívánja szorítani a benzinturizmust – jelentették be csütörtökön a budapesti kormányinfón.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!