Pénzzé teszik az ATR-eket. Az eladásokkal a Tarom flottája tizennégy repülőre csökken
Fotó: 123RF
Kilenc ATR repülőgépet ad el a Tarom állami légi cég, összesen legalább 32 millió dollárért. A Ziarul Financiar gazdasági lap beszámolója szerint az említett gépek elsősorban a vállalat belföldi járatait szolgálják ki, de görögországi charterjáratokat is biztosítanak.
2020. február 19., 10:422020. február 19., 10:42
2020. február 19., 10:492020. február 19., 10:49
A legmagasabb ára két 2009-ben gyártott, 68 férőhelyes ATR 72–500-as gépnek van, ezeket minimum 6,3 millió dollárért értékesítenék.
A légitársaság megszünteti a Bukarest–Tbiliszi- és a Bukarest–Stockholm-járatait.
Amint arról több ízben is írtunk, a légitársaság évek óta veszteséges, képtelen felvenni a versenyt a Romániában nagyon népszerű diszkontcégekkel. Lucian Bode ügyvivő közlekedési miniszter ennek ellenére kedvezően látja a jövőt, szerinte a légitársaság átvészelte a „turbulenciákkal teli” nehéz időszakot, és felépülése kezdetén jár. Mint mondta, a kormányzat miden lehetséges módon támogatja a céget, de tudatosították a menedzsmentben: minden pénzt úgy kell elkölteni, hogy hozzájáruljon a nagyobb profit eléréséhez vagy rövidebb távon a veszteségek eltüntetéséhez.
Az állami segélyre az Európai Bizottságnak is rá kell bólintania.
A cég tavaly ősszel politikai botrányba keveredett, miután Mădălina Mezei, a Tarom korábbi vezérigazgatója azt állította, hogy az akkori szociáldemokrata ügyvivő közlekedésügyi miniszter a honatyákat szállító repülők felszállásának megakadályozására kérte a bukaresti parlamentben zajló bizalmatlansági indítvány előestéjén. A miniszter beismerte, találkozott az igazgatóval, de elmondása szerint csak az érdekelte, kik azok a parlamenti képviselők, akik repülővel utaznak a fővárosba.
Az 1954-ben alapított Tarom ötven célállomásra működtet járatokat. A vállalat az idén 171,37 millió lej veszteségre számít 1,51 milliárd lej árbevétel mellett. A Tarom legutóbb 2007-ben könyvelt el nyereséget.
Jövő héten, egészen pontosan június 4-én startol az önkormányzatok és közintézmények számára a Roncsautóprogram 2025-ös kiírása; a magánszemélyek június 19-étől pályázhatnak a gépkocsipark felújítását célzó program keretében nyújtott támogatásokra.
Románia nehéz gazdasági helyzetben van, ezért sürgős intézkedésekre van szükség, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pedig vállalja, hogy része lesz annak a kormánynak, amely meghozza ezeket az intézkedéseket – jelentette ki Ilie Bolojan.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – fogalmazott kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A pénteken jegyzett évi 7,29 százalékról 7,10 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.
Szóba sem jöhet a kedvezményes áfakulcsok kivezetése a következő időszakban – jelentette ki pénteken Nicușor Dan megválasztott államfő.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
szóljon hozzá!