Pénzzé teszik az ATR-eket. Az eladásokkal a Tarom flottája tizennégy repülőre csökken
Fotó: 123RF
Kilenc ATR repülőgépet ad el a Tarom állami légi cég, összesen legalább 32 millió dollárért. A Ziarul Financiar gazdasági lap beszámolója szerint az említett gépek elsősorban a vállalat belföldi járatait szolgálják ki, de görögországi charterjáratokat is biztosítanak.
2020. február 19., 10:422020. február 19., 10:42
2020. február 19., 10:492020. február 19., 10:49
A legmagasabb ára két 2009-ben gyártott, 68 férőhelyes ATR 72–500-as gépnek van, ezeket minimum 6,3 millió dollárért értékesítenék.
A légitársaság megszünteti a Bukarest–Tbiliszi- és a Bukarest–Stockholm-járatait.
Amint arról több ízben is írtunk, a légitársaság évek óta veszteséges, képtelen felvenni a versenyt a Romániában nagyon népszerű diszkontcégekkel. Lucian Bode ügyvivő közlekedési miniszter ennek ellenére kedvezően látja a jövőt, szerinte a légitársaság átvészelte a „turbulenciákkal teli” nehéz időszakot, és felépülése kezdetén jár. Mint mondta, a kormányzat miden lehetséges módon támogatja a céget, de tudatosították a menedzsmentben: minden pénzt úgy kell elkölteni, hogy hozzájáruljon a nagyobb profit eléréséhez vagy rövidebb távon a veszteségek eltüntetéséhez.
Az állami segélyre az Európai Bizottságnak is rá kell bólintania.
A cég tavaly ősszel politikai botrányba keveredett, miután Mădălina Mezei, a Tarom korábbi vezérigazgatója azt állította, hogy az akkori szociáldemokrata ügyvivő közlekedésügyi miniszter a honatyákat szállító repülők felszállásának megakadályozására kérte a bukaresti parlamentben zajló bizalmatlansági indítvány előestéjén. A miniszter beismerte, találkozott az igazgatóval, de elmondása szerint csak az érdekelte, kik azok a parlamenti képviselők, akik repülővel utaznak a fővárosba.
Az 1954-ben alapított Tarom ötven célállomásra működtet járatokat. A vállalat az idén 171,37 millió lej veszteségre számít 1,51 milliárd lej árbevétel mellett. A Tarom legutóbb 2007-ben könyvelt el nyereséget.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!