2013. január 29., 19:522013. január 29., 19:52
Amint Adrian Ştef, a megyei önkormányzat elnöke kifejtette, jelentős fejlesztési és felújítási munkálatokat terveznek a fel- és leszállópályákon is, ehhez pedig megpróbálnak majd támogatást szerezni a regionális operatív program közlekedési alprogramjából.
Mint elhangzott, az elkövetkező hónapok során a reptéren az érkezők számára kijelölt helyiséget 186, míg a távozók számára kijelöltet 542 négyzetmérettel bővítik, és a csomagraktár is nagyobb lesz 62 négyzetméterrel. Átalakítják a folyosókat is úgy, hogy a jövőben 100 négyzetméternyivel nagyobb felület álljon a reptéren áthaladók rendelkezésére. Az előzetes felmérések szerint körülbelül 830 ezer eurót igényelnek a felsorolt beavatkozások. „A szatmárnémeti repülőtér lényegében a megye a kapuja, igen sok ideérkező ezt látja meg először – magyarázta a tanácselnök. – Éppen ezért tartjuk nagyon fontosnak a bővítési és a korszerűsítési munkákat, melyektől hosszabb távon azt várjuk, hogy a turizmus fejlesztéséhez is hozzájáruljon, illetve a befektetők megyénkbe vonzásának is egyik eszköze legyen.” A reptéren egyébként az elmúlt mandátum alatt is végeztek korszerűsítési munkálatokat – akkor a leszállópályára való állást segítő világítótesteket szereltek fel annak érdekében, hogy sötétben, illetve rossz látási viszonyok között is lehessen Szatmárnémetiben landolni.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.