2011. augusztus 09., 09:322011. augusztus 09., 09:32
Kormányforrások tegnapi közlése szerint Berlin így kívánja elősegíteni, hogy az euróövezeti támogatási alap, az úgynevezett EFSF működésével kapcsolatos intézkedések mielőbb életbe léphessenek, és a pénzpiacok megnyugodhassanak. Az idézett források szerint a nyári szünetet megszakító rendkívüli parlamenti ülést elsősorban a kisebbik koalíciós párt, a liberális FDP szorgalmazza, de a kancellár, Angela Merkel pártja, a Német Kereszténydemokrata Unió (CDU) sem zárkózik el előle. Az euróövezeti országok állam- és kormányfői a július 21-i csúcstalálkozón az adósságválság elleni intézkedéseket határoztak el. A többi között megállapodtak a Görögországot segítő újabb, 109 milliárd eurós nemzetközi programról és az uniós pénzügyi válságkezelési lehetőségek kibővítéséről. Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök vasárnap este közös nyilatkozatban sürgette a csúcsértekezleten született határozatok minél előbbi és maradéktalan végrehajtását.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!