A kolozsvári Békás-negyedben is lassan csillagászati összegekbe kerülnek a lakások
Fotó: Kiss Judit
A határ a csillagos ég a romániai lakásárak tekintetében: országszerte mindenhol rekordot döntenek az árak – derül ki az ingatlanpiac jelenlegi helyzetéből.
2024. június 05., 20:292024. június 05., 20:29
2024. június 05., 20:502024. június 05., 20:50
A romániai nagyvárosokban tartósan emelkednek az új lakások árai, májusban négyzetméterenként elérték az 1598 eurót, ez az összeg pedig több mint 11 százalékkal magasabb, mint az előző év azonos időszakában – derült ki az Imobiliare.ro adataiból. Az ingatlanpiaci platform képviselői szerint az előretörés a nagy kereslet miatt következik be, amely a következő hónapokban is várhatóan érvényes lesz.
Brassó megszilárdította pozícióját az ország második legdrágább városaként a lakáspiacon, miután a legnagyobb növekedési ütemet regisztrálta. A lakásárak közel 19 százalékkal, négyzetméterenként 1 907 euróra emelkedtek. Az új lakások esetében az átlagár elérte a 2224 eurót négyzetméterenként.
A romániai városok közül csak Brassóban és Kolozsváron haladta meg az új lakások átlagára a kétezer eurót. Bukarestben a a négyzetméterenkénti átlagár alacsonyabb, de elérte az 1723 eurót, ami több mint 11 százalékkal haladja meg az egy évvel ezelőtti szintet.
jelenleg 1 960 euró négyzetméterenként. A nagyvárosok közül Temesváron a legolcsóbbak a régi lakások, bár az elmúlt egy évben hét százalékkal drágultak. Ezek átlagosan 1568 euróba kerülnek négyzetméterenként. Iaşi továbbra is a legolcsóbb lakásokkal rendelkező nagyváros, átlagosan 1590 euró a lakások négyzetméterenkénti ára.
Az Imobiliare.ro adatai azt mutatják, hogy a közepes méretű városokban is drágultak a lakások. A leglátványosabb emelkedést Nagyváradon rögzítik, ahol az elmúlt 12 hónapban több mint 17 százalékkal, négyzetméterenként 1602 euróra emelkedtek az átlagárak. De jelentős áremelkedés tapasztalható Nagyszebenben, Craiován és Ploieşti-en is.
Három szoba, két erkély, modern bútor – mindez egy nemrég felújított panelházban, és mindössze 12 500 euróért megvásárolható egy erdélyi városban – irányította rá a figyelmet a Fanatik.ro portál.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!