2011. szeptember 09., 11:002011. szeptember 09., 11:00
Az 50 legerősebb márkanevet bemutató listán olyan márkák is helyet kaptak, mint a Rom csokoládé, a Covalact, a bibarcfalvi Biborţeni ásványvíz, a CEC, a Doina, az Arctic vagy a Domo. A legerősebb öt élelmiszermárka a La Dorna, a Napolact, a Pate Sibiu, a Cris-Tim és a Zuzu lett. Az alkoholos italok közül a Timişoreana végzett a legelőkelőbb helyen, ezt követi a Murfatlar, a Cotnari, az Ursus és a Bergenbier. A szépségápolási és háztartási termékek körében a Gerovital bizonyult a legerősebbnek, a ranglistán helyet kapott még a Plafar, a Farmec és az Elmiplant. Szolgáltatások és használati cikkek terén az első helyen végzett BCR-t a Dacia, a Romtelecom, a Petrom és a BRD követi. A Borsec mellett az alkoholmentes italok kategóriájába a Dorna, az Izvorul Minunilor, a Hargita Gyöngye és a Frutti Fresh is bekerült. Édességek tekintetében a Kandiát a Primola, a Rom és az Eugenia követi. A 10 legerősebb hazai médiabrandlistát – amelyet eltérő jellegük miatt a többitől elkülönítve hoztak létre – a Pro Tv vezeti. A sort az Antena 1, a Radio ZU, az RTV és a Prima Tv folytatja. Az elmúlt évhez képest a legnagyobb mértékű előrelépést a Kandia mellett a Gerovital, a Primola, a hargita Gyöngye márkáknak sikerült elérniük. „Szeretnénk megváltoztatni a román termékekkel kapcsolatos negatív megítélést” – magyarázta Marta Uşurelu, a Biz magazin főszerkesztője. Hozzátette: a ranglista ismételten azt bizonyítja, hogy a hazai márkáknak van jövőjük. Adina Vlad, az Unlock Market Research tagja hangsúlyozta: a rangsor megvalósításának egyik célja a romániai nemzeti értékek azonosítása.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.